Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa budowa Akademii Muzycznej. Kontynuowane są prace przy fundamentach [ZDJĘCIA]

Dodano: 01.11.2022 | 17:00

Na zdjęciu: Trwa budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Prace nad budową nowego kampusu Akademii Muzycznej przebiegają według harmonogramu. Na zaproszenie władz uczelni na placu budowy pojawił się prezydent miasta.

Zakończono już prace przy wykopie i obecnie wykonywana jest żelbetowa płyta fundamentowa w podziemnej części budynku. Wykonane zostały również żelbetowe słupy podziemnych kondygnacji, na których znajdzie się m.in. parking. Niedługo ma zostać wylana pierwsza część stropu, który oddzieli dwie najniższe kondygnacje.

To bardzo dobra wiadomość, że prace przy budowie Akademii Muzycznej idą pełną parą. Na zaproszenie władz uczelni odwiedziłem plac budowy. Jestem pod ogromnym wrażeniem rozmachu tej inwestycji. Cieszę się, że Bydgoszcz będzie miała najpiękniejszy i najnowocześniejszy budynek Akademii Muzycznej w Polsce i w Europie, a działka przekazana przez miasto będzie dobrze służyła – mówi Rafał Bruski.

Nowy gmach będzie składał się z 8 kondygnacji i pomieści m.in. sale dydaktyczne, dom studenta i 4 sale koncertowe- kameralną, teatralno-operową, symfoniczną i organową. Prace mają zakończyć się w 2026 roku, a ich koszt wynosi ok. 400 mln zł.

W 2014 roku działka o wartości 9 mln zł została przez miasto nieodpłatnie przekazana na rzecz uczelni. W 2018 roku uchwalono plan zagospodarowania przestrzennego, który uwzględniał tę inwestycję.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel kraju IV świata
obywatel kraju IV świata
1 rok temu

Polska potrzebuje muzyków zamiast inżynierów, dlatego lepiej jak setki milionów złotych wydajemy na akademie muzyczne niż na politechniki.