Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Akademia Muzyczna wybrała. Rektor jednogłośnie wybrana na drugą kadencję

Dodano: 21.03.2024 | 06:02

Na zdjęciu: Prof. Elżbieta Wtorkowska została wybrana na drugą kadencję na stanowisko rektora Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Fot. Archiwum

Nie było niespodzianki. Prof. Elżbieta Wtorkowska została wybrana w wyborach na drugą kadencję na stanowisko rektora Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Prof. Wtorkowska była jedyną kandydatką na to stanowisko. W wyborach, jakie odbyły się w poniedziałek, 18 marca, uzyskała ona wymaganą większość głosów w głosowaniu (z 40 uprawnionych osób do głosowania, udział w nim wzięło 35 i wszystkie zagłosowały na dotychczasową rektor). – Proszę przyjąć moje serdeczne podziękowanie za zaufanie i wyróżnienie, jakim mnie państwo obdarowali, ponownie powierzając mi obowiązki pełnienia funkcji rektora Akademii Muzycznej – przekazała rektor w wypowiedzi tuż po głosowaniu i przyznała, że ten wybór traktuje jako zobowiązanie do służby na rzecz wspólnoty akademickiej.

To druga kadencja prof. Wtorkowskiej na tym stanowisku (wybrano ją w kwietniu 2020 r., kiedy to zastąpiła prof. Jerzego Kaszubę). Tuż po ogłoszeniu wyboru zapowiedziała, że dołoży wszelkich starań, aby kontynuować i twórczo rozwijać tradycje uczelni, pomnażać jej dorobek naukowy i sukcesy artystyczne.

Elżbieta Wtorkowska jest profesorem sztuki w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Rektor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy kadencji 2020-2024. W latach 2012 – 2016 pełniła funkcję dziekana Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Pracuje również w Instytucie Społeczno-Artystycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. Grodka w Sanoku. Jest wykładowcą oraz kierownikiem naukowym na Podyplomowych Studiach Chórmistrzostwa i Emisji Głosu  w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz jest konsultantem wokalnym Chóru „Opera Nova” w Bydgoszczy. Ponadto od 1993 r. jest wykładowcą na Studium Dyrygentów Chórów Polonijnych w ramach Polonijnej Akademii Chóralnej w Koszalinie, gdzie od 2002 r. prowadzi Chór Dyrygentów Polonijnych „Ojczyzna”.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments