Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Akcja „Bezpieczny rower” także na Inwalidów. Ujawniono prawie 100 wykroczeń

Dodano: 15.09.2023 | 16:16

Na zdjęciu: Podczas akcji złapano też kilku kierowców łamiących przepisy.

Fot. KMP Bydgoszcz

W czwartek, 14 września bydgoscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny rower”. Obserwowali m.in. przejazd kolejowy przy ulicy Inwalidów, na którym często dochodzi do łamania przepisów.

Działania „Bezpieczny rower” były prowadzone wczoraj (14.09) na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. – W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego pełnili służbę głównie w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów oraz w innych newralgicznych miejscach. Do działań wykorzystali mobilne centrum monitoringu, przy pomocy którego obserwowali ruch na przejeździe kolejowym na ulicy Inwalidów w Bydgoszczy – przekazuje kom. Lidia Kowalska z zespołu komunikacji społecznej KMP w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze reagowali przede wszystkim na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec rowerzystów, a także samych rowerzystów. Były to między innymi jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych, kierowanie po spożyciu alkoholu, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy nieustąpienie pierwszeństwa rowerowi na przejeździe dla rowerzystów i inne niewłaściwe zachowania kierowców wobec rowerzystów.


CZYTAJ TAKŻE: Nielegalny hazard, pobicie i próba rozboju. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn na Bartodziejach


Celem realizowanych działań była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są rowerzyści oraz zmniejszenie liczby wypadków z ich udziałem. Policjanci ujawnili 72 wykroczenia popełnione przez użytkowników jednośladów oraz 17 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec rowerzystów – dodaje Kowalska.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego oraz z komisariatów na ternie miasta i powiatu kontrolowali jednoślady pod kątem tego, czy nie są skradzione. Nie ujawnili jednak nieprawidłowości.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek
5 miesięcy temu

Tam jeśli się zdarzy rowerzysta nie łamiący w widoczny sposób przepisów, to chyba pijany i nie chce się rzucać w oczy. O ile niektórzy przełkną swoje ego i przeprowadzą rower po przejściu, to chodnik w poprzek torów to dla nich zbyt wiele. Jeszcze tam nie widziałem rowerzysty prowadzącego rower. Każdy jedzie po chodniku. Jedno dobre, że nie jadą (jak powinni) ulicą i litościwie nie blokują ruchu.

Marcin
Marcin
5 miesięcy temu

ten matriałał jest dowodem na to jak nieprzemyslany jest to przejazd i jak bardzo brakuje chodnika po południowej stronie. Osoby idące od strony inwalidów musza dwa razy przeciąć torowisko, dwa razy blokowac ruch samochodowy żeby dojść do pasów na Kamiennej.