Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Akcja bydgoskich i poznańskich policjantów. Zatrzymali członków grupy kradnącej samochody [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dodano: 10.07.2020 | 08:25

Jak słyszymy od policjantów, sprawa ma charakter rozwojowy i kolejne zatrzymania nie są wykluczone.

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych mężczyzn doprowadzany na przesłuchanie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże aut i części samochodowych zostało zatrzymanych podczas wspólnej akcji policjantów z Bydgoszczy i Poznania. – Odzyskaliśmy dwa skradzione pojazdy oraz części ze skradzionych aut – mówią funkcjonariusze.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy od początku roku działali na terenie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego. – Dokonali kradzieży kilkunastu aut, powodując duże straty na szkodę kilku pokrzywdzonych – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Do pierwszego zatrzymania doszło pod koniec czerwca. Wówczas w Gnieźnie zatrzymano jednego z podejrzewanych. – Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku przy kradzieży pojazdu marki opel movano, który został skradziony z terenu Szubina – dodaje Słomski i przyznaje, że ta sytuacja pozwoliła na dalsze kroki w tej sprawie poznańskich i bydgoskich policjantów, którzy wspólnie przeprowadzali akcję zatrzymań.

W minionym tygodniu policjanci dokonali kolejnej akcji w tej sprawie. – Uderzyli w kilka miejsc na terenie województwa wielkopolskiego – informuje kom. Przemysław Słomski i precyzuje, że w działaniach brali także udział kryminalni z grupy realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Efektem tego było zatrzymanie 36-latka i 41-latka. Ten drugi był jedną z głównych postaci stojących na czele grupy, a jednocześnie poszukiwano go do odbycia kary pozbawienia wolności.

U drugiego z zatrzymanych zabezpieczono części samochodowe. – Pochodzące od trzech kradzionych aut z terenu Polski i Niemiec – mówi Słomski. Jednocześnie, w trakcie działań policjanci odzyskali skradzionego fiata ducato.

Podczas przesłuchania, 36-latkowi postawiono zarzuty trzech paserstw, a jego starszemu kompanowi – dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Na razie wiadomo, że obaj spędzą za kratkami najbliższe trzy miesiące, bowiem sąd przychylił się do wniosku prokuratury w tej sprawie o zastosowanie właśnie tego środka zapobiegawczego.

Policjanci zapewniają natomiast, że to nie koniec sprawy. – Ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania – słyszymy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
3 lat temu

Opisane skrzynki z gratami jak w sklepie moto