Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Akcja drogówki w regionie. Były mandaty i pouczenia

Dodano: 18.04.2022 | 19:47

Na zdjęciu: Policjanci kontrolowali prędkość na drogach powiatu żnińskiego i inowrocławskiego.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci ze Żnina i Inowrocławia prowadzili w sobotę działania pod nazwą ,,Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze dyscyplinowali kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości.

Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czwartek w godz. 6:00-14:00 policjanci drogówki ze Żnina oraz Inowrocławia przeprowadzili wzmożone kontrole na drogach wojewódzkich nr 251 i 254.

– Policjantów można było spotkać między innymi w tych miejscach, które sygnalizują obywatele za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, nanosząc zagrożenie „przekraczanie dozwolonej prędkości” – wyjaśnia podkom. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Standardowo oprócz samej prędkości mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, posiadanie uprawnienia, a także stan techniczny pojazdów – dodaje podkom. Burzych.

Policjanci ze Żnina skontrolowali łącznie 26 pojazdów, ujawniając 19 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Dla 16 kierowców kontrola zakończyła się mandatem karnym. W trzech przypadkach policjanci zastosowali pouczenia.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ażej
Ażej
2 lat temu

Teraz to są obławy na kierowców,m tak piss i jego p.y rządzą.Nie chodzi teraz o bezpieczeństwo tylko ile da się nabić kasy.