Bydgoszcz
11C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 13 • L 10
20C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
23C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleAkcja funkcjonariuszy izby skarbowej w regionie. Zabezpieczono automaty do gier hazardowych
19.02.2021 | 19:52

Akcja funkcjonariuszy izby skarbowej w regionie. Zabezpieczono automaty do gier hazardowych

Na zdjęciu: Funkcjonariusze podczas akcji w różnych częściach regionu zabezpieczyli kilkanaście automatów do gier hazardowych.

Fot. IAS Kujawsko-Pomorskie

Funkcjonariusze regionalnego oddziału Izby Administracji Skarbowej zlikwidowali cztery salony, w których urządzono nielegalne gry hazardowe. – Mundurowi zabezpieczyli czternaście urządzeń, na których możliwe było prowadzenie zabronionych przepisami gier – informuje IAS.

Działania funkcjonariuszy odbyły się na terenie całego regionu. Nielegalne automaty zabezpieczono w czterech miastach. Podczas akcji w Strzelnie zabezpieczone zostały trzy nielegalne automaty do gier hazardowych. Podczas działań – jak słyszymy – zabezpieczona została także gotówka, kwota trzech tysięcy złotych, która – jak informuje IAS – była najprawdopodobniej przeznaczona na wypłaty wygranych.

Kolejne działania odbyły się m.in. w Toruniu. – Cztery nielegalne automaty do gier hazardowych, a także router i specjalistyczne urządzenie do monitoringu wizyjnego padły w ręce funkcjonariuszy KAS w jednym z toruńskich punktów nielegalnego hazardu – mówi rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego oddziału IAS Bartosz Stróżyński i dodaje, że w momencie działań służb, w punkcie nie było żadnej osoby obsługującej.

Rzecznik IAS wylicza także kolejne efekty działań, które przeprowadzono w Chełmnie i w Grudziądzu. – W Chełmnie działania sprawdzające i przeszukania przeprowadzone przez mundurowych Służby Celno-Skarbowej dały rezultat w postaci pięciu zabezpieczonych zestawów komputerowych, telefonów komórkowych do ich obsługi oraz gotówki – informuje Stróżyński. Podczas akcji w Grudziądzu, zabezpieczono kolejne dwa nielegalne automaty do gier. – W każdym z ujawnionych przypadków organizatorom nielegalnego procederu grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz kara administracyjna w wysokości 100 tys. zł od każdego zabronionego urządzenia – słyszymy w IAS.

Regionalny oddział Izby Administracji Skarbowej podsumował również dotychczasowe działania. – W 2020 roku, kujawsko-pomorska KAS zajęła łącznie 197 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych oraz wartości ponad 2 milionów złotych – mówi Bartosz Stróżyński. Rzecznik IAS przekazuje również, że od początku tego roku funkcjonariusze z regionalnego oddziału zabezpieczyli już co najmniej 20 nielegalnych urządzeń hazardowych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści