Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAkcja policjantów na Kapuściskach. Zapobiegli śmierci człowieka!
policja Bydgoszcz
26.02.2019 | 10:24

Akcja policjantów na Kapuściskach. Zapobiegli śmierci człowieka!

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. Łukasz Plewnia/Flickr/CC-SA 2.0

Sierżanci Łukasz Szczerba i Jacek Żabiński z komisariatu policji Bydgoszcz Wyżyny udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który zasłabł na ulicy. Wraz z ratownikami medycznymi wykonali oni resuscytacje krążeniowo-oddechową, dzięki czemu 57-latek odzyskał czynności życiowe.

W minioną sobotę (23 lutego) dyżurny bydgoskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że przy ulicy Wojska Polskiego, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Łukasiewicza leży mężczyzna, który nie oddycha. Na miejsce został wysłany patrol z komisariatu Wyżyny oraz zespół ratownictwa medycznego.

Służby przystąpiły do ratowania mężczyzny. Policjanci prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, natomiast ratownicy intubowali mężczyznę, udrażniając jego drogi oddechowe, a także podawali środki farmakologiczne i przez cały czas monitorowali jego czynności życiowe na posiadanych urządzeniach.

Resuscytacja, trwająca około pół godziny, zakończyła się sukcesem – ratownikom i policjantom udało się przywrócić czynności życiowe 57-letniemu mężczyźnie. Został on natychmiast przetransportowany do szpitala, w którym został poddany leczeniu.

Natychmiast podjęta przez sierż. szt. Łukasza Szczerba i st. sierż. Jacka Żabińskiego reakcja i udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia – przekazuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Dodaje też, że podziękowania należą się też świadkom zdarzenia, którzy widząc nieprzytomnego mężczyznę natychmiast powiadomili o tym policję.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści