Bydgoszcz
14C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 14 • L 13
13C
Wt
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAkcja policjantów w tramwajach i autobusach jadących przez Fordon. Sprawdzali, czy pasażerowie noszą maseczki
kontrola policji bydgoszcz
17.08.2020 | 15:34

Akcja policjantów w tramwajach i autobusach jadących przez Fordon. Sprawdzali, czy pasażerowie noszą maseczki

Na zdjęciu: Policjanci z Fordonu skontrolowali m.in. pasażerów linii tramwajowej nr 5, kursującej na trasie Łoskoń - Rycerska

Fot. KWP Bydgoszcz

Dzisiaj (17 sierpnia) fordońscy policjanci kontrolowali pasażerów linii tramwajowych i autobusowych, przejeżdżających przez tę część Bydgoszczy. Zadaniem mundurowych było sprawdzenie, czy pasażerowie noszą maseczki ochronne.

Podczas kontroli, przeprowadzanej m.in. w tramwajach kursujących z pętli Łoskoń w kierunku centrum mundurowi przypominali podróżującym mieszkańcom Fordonu i nie tylko o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, związanych ze zwalczaniem koronawirusa [ZOBACZ NAJNOWSZE STATYSTYKI ZACHOROWAŃ]. Funkcjonariusze tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa w tramwaju i w autobusie. Przypomnieli też, że za lekceważenie obowiązku zakrywania twarzy grozi mandat karny w wysokości 500 zł, a nawet kara nałożona przez sanepid do 30 tys. zł.

Pasażerowie często byli zdziwieni kontrolą. Żartowali, że teraz zamiast hasła „bilety do kontroli” będzie obowiązywało nowe: „maseczki do kontroli” – podkreślił sp. szt. Łukasz Lewandowski z komisariatu policji Bydgoszcz Fordon. Warto dodać, że to nie pierwsza akcja policjantów związana z przestrzeganiem obowiązku zasłaniania ust i nosa – kilkanaście dni temu wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bydgoszczy przeprowadzili oni kontrole na terenie fordońskich marketów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
Bartek
8 miesięcy temu

Cały czas powinni jeździć po całej Bydgoszczy i nie tylko za brak maski ale i za złe noszenie karać !!!!

Powiązane treści