[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Akcja policji na Błoniu. Zatrzymano poszukiwane rodzeństwo

Dodano: 15.09.2022 | 12:59

Na zdjęciu: Policja/zdj. ilustracyjne

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoscy „wywiadowcy” zatrzymali rodzeństwo – 16-latka, za którym były prowadzone poszukiwania opiekuńcze oraz jego 20-letnią siostrę, poszukiwaną do odbycia kary aresztu.

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem – wówczas bydgoscy „wywiadowcy” na terenie zielonym przy ulicy księdza Józefa Schulza zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Uwagę policjantów zwróciło ich dosyć nerwowe zachowanie. Policjanci wylegitymowali ich. Okazało się, że są to osoby nieletnie w wieku 16 lat.

W trakcie sprawdzania nastolatków w policyjnym systemie wyszło, że za jednym z nich policjanci z bydgoskiego Śródmieścia prowadzą poszukiwania opiekuńcze. Z informacji wynikało, że decyzją sądu 16-latek ma być doprowadzony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Funkcjonariusze udali się z nastolatkiem do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Tam policjanci skontaktowali się z siostrą poszukiwanego, która później przyszła do komisariatu, aby potwierdzić tożsamość nastolatka – opisuje nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Podczas sprawdzania danych personalnych 20-latki w policyjnej bazie okazało się, że ona również jest poszukiwana przez bydgoski sąd do ustalenia miejsca pobytu, a także do doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego. Siostra poszukiwanego nastolatka miała do odbycia 15-dniową karę aresztu. Kobieta wraz z 16-letnim bratem zostali zatrzymani. Oboje trafili już do odpowiednich placówek.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Policjant z Błonia wyszedł na spacer z psem. Podczas niego spotkał… mężczyznę poszukiwanego listem gończym

Akcja policji na Błoniu. Zatrzymano poszukiwane rodzeństwo
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
6 miesięcy temu

Takie dwa oblicza policjantów. Ci od polowania na jeleni i od psikania gazem i pisania wniosków na kolegium na przeciwników Kaczyńskiego i ci prawdziwi dzięki którym możemy czuć się bezpieczniej.

Do jan
Do jan
6 miesięcy temu

Jakos bezpieczniej dzieki nim się nie czuje…