Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Akcja policji na jednym ze stoisk handlowych. Zabezpieczono podrobione zabawki dla dzieci

Dodano: 21.12.2019 | 20:23

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli dużą liczbę podrobionych zabawek dla dzieci.

Fot. KPP Inowrocław

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją w Inowrocławiu zabezpieczyli kilkaset sztuk podrobionych zabawek.

Trwa okres przedświąteczny, a w nim wiele prezentów dla najmłodszych kupowanych jest na ostatnią chwilę. Policjanci przypominają, że oszuści próbują naciągać kupujących w różny sposób i nie przebierają w asortymencie. Tak było w Inowrocławiu, gdzie zabezpieczono zabawki. – Taki towar również może zawierać szkodliwe związki – mówi asp. sztab. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Inowrocławscy kryminalni zabezpieczyli podczas akcji, którą przeprowadzili na jednym ze stoisk skweru handlowego w minioną środę, ponad sześćset sztuk zabawek, które nie pochodziły od faktycznego producenta. – Cały towar został zabezpieczony, to głównie gry, klocki, puzzle, lalki czy zestawy piśmiennicze – dodaje Drobniecka. Przedmioty zostały bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych marek.

Policjanci oczekują teraz na wnioski o ściganie sprawców takich przestępstw gospodarczych od stron pokrzywdzonych. – Wówczas to osoba handlująca „lewym” towarem usłyszy zarzuty z ustawy Prawo własności przemysłowej. Sprawcy takiego przestępstwa grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. W tego typu sprawach sąd oczywiście podejmuje decyzje o przepadku zabezpieczonych rzeczy – kończy rzecznik prasowa inowrocławskiej policji.

0 0 votes
Article Rating
Akcja policji na jednym ze stoisk handlowych. Zabezpieczono podrobione zabawki dla dzieci
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments