Bydgoszcz
1C
Śnieg
95% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 2 • L 0
3C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
7C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAkcja policji na Szubińskiej. Mężczyzna zatrzymany za posiadanie tytoniu bez akcyzy
szubińska bydgoszcz
09.10.2019 | 10:45

Akcja policji na Szubińskiej. Mężczyzna zatrzymany za posiadanie tytoniu bez akcyzy

Na zdjęciu: Tytoń bez akcyzy znaleziony w aucie 49-latka mieszkającego na terenie powiatu bydgoskiego.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli ponad 39 kilogramów krajanki tytoniu oraz blisko 1000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy został zatrzymany 49-letni mężczyzna.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy ustalili, że mieszkaniec powiatu bydgoskiego może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Wczoraj (8 października) funkcjonariusze ustalili, że 49-latek przejeżdża autem w rejonie ulicy Szubińskiej w Bydgoszczy. Tam też zatrzymali go do kontroli.

Wewnątrz auta funkcjonariusze zauważyli torbę wypełnioną workami z suszem tytoniowym leżącą na podłodze po stronie pasażera. Okazało się jednak, że mężczyzna przewozi więcej wyrobów tytoniowych. W bagażniku policjanci zabezpieczyli jeszcze dwa worki jutowe z suszem oraz 950 sztuk papierosów. Wszystkie zabezpieczone wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy – podaje podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policja podkreśla, że w wyniku działania 49-latka dochody Skarbu Państwa zostały uszczuplone o kwotę ponad 41 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści