Bydgoszcz
7C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 8 • L 7
9C
Nd
13C
Pon
13C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAkcja policji na Szwederowie. 38-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków
marihuana szwederowo bydgoszcz
04.01.2019 | 16:52

Akcja policji na Szwederowie. 38-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków

Na zdjęciu: U zatrzymanego 2 stycznia na Szwederowie mężczyzny znaleziono m.in. 1,5 kilograma marihuany.

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze bydgoskiej policji zatrzymali podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W mieszkaniu 38-latka znajdowało się blisko 1,5 kg marihuany, amfetamina i tabletki ekstazy. 

Kryminalni z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może zajmować procederem narkotykowym. Okazał się nim być 38-letni mężczyzna. We wtorek, 2 stycznia funkcjonariusze przystąpili do realizacji i namierzyli go na jednej z ulic osiedla Szwederowo.

Następnie policjanci udali się wraz z mężczyzną do jego miejsca zamieszkania. Tam, po przeszukaniu pomieszczeń zabezpieczyli blisko 1,5 kg marihuany, 21 tabletek ekstazy, amfetaminę i brązową substancję, która zostanie poddana badaniom laboratoryjnym. Ponadto, zabezpieczyli też dwie wagi elektroniczne. 38-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się śledczy z Szwederowa, którzy na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili 38-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Następnie zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt. Dzisiaj (4 stycznia) sąd aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści