Bydgoszcz
-10C
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H -10 • L -11
1C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleAkcja policyjnych antyterrorystów w regionie. Rozbili grupę przestępczą, która wprowadziła ogromne ilości narkotyków [ZDJĘCIA]
antyterroryści_zatrzymanie_rozbicie gangu narkotykowego_CBŚP-2
01.01.2021 | 11:45

Akcja policyjnych antyterrorystów w regionie. Rozbili grupę przestępczą, która wprowadziła ogromne ilości narkotyków [ZDJĘCIA]

Zatrzymań dokonano w dwóch miastach na Mazowszu oraz w naszym regionie.

Na zdjęciu: Antyterroryści przeprowadzili akcję zatrzymań także w Grudziądzu.

Fot. mat. CBŚP

Zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym rozbili w ostatnich dniach 2020 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. – Przez kilka lat działań, grupa mogła rozprowadzić 400 kilogramów narkotyków – mówią antyterroryści.

Prowadzone przez stołeczny oddział CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie śledztwo jest rozwojowe i wielowątkowe. Śledczy zdradzają, że w tej sprawie czynności prowadzone są od dobrych kilku miesięcy. – W ich efekcie ustaliliśmy, że członkowie grupy rozprowadzali na terenie województwa mazowieckiego znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających – mówią.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa tylko w latach 2011 – 2019 mogła rozprowadzić ponad 400 kilogramów narkotyków, ale nie tylko. – Gang zajmował się kradzieżami, rozbojami i innymi przestępstwami o charakterze kryminalnym – dodają policjanci.

Antyterroryści przeprowadzili akcję zatrzymań członków grupy w trzech miejscach: Warszawie, Pruszkowie i Grudziądzu. W sumie, w ich ręce wpadły 24 osoby, a kolejne 2 doprowadzono do prokuratury z aresztów śledczych. W działaniach uczestniczyli także funkcjonariusze z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstwami Komendy Stołecznej Policji, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. – Podczas przeszukań miejsc zamieszkania i użytkowania przez podejrzanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. broń palną maszynową, amfetaminę, marihuanę, a nawet sygnalizację świetlną koloru niebieskiego czy imitacje odznak policyjnych – słyszymy w Centralnym Biurze Śledczym Policji.

Zatrzymanych doprowadzono do stołecznej prokuratury, gdzie usłyszeli oni zarzuty dotyczące m.in. posiadania czy wprowadzania narkotyków do obrotu oraz rozbojów. Ponadto, 15 osób usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, w tym 3 osoby są podejrzane o kierowanie tą grupą. Jednocześnie, sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec 15 zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy, zaś pozostali zatrzymani mają wolnościowe środki zapobiegawcze.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

**
Wideo: mat. Centralnego Biura Śledczego Policji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści