Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 14
15C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleAkcja „Rowerzyści” pod Bydgoszczą. Ujawniono 90 wykroczeń
27.08.2021 | 13:38

Akcja „Rowerzyści” pod Bydgoszczą. Ujawniono 90 wykroczeń

Na zdjęciu: Działania były prowadzone w czwartek, 26 sierpnia.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Wczoraj (26 sierpnia), w ramach działań wojewódzkich pn. „Rowerzyści”, bydgoscy policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym przypadku rowerzystów.

Niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego nazywa się pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Ich nie chroni karoseria pojazdu, poduszki, czy inne techniczne wyposażenie. Zdarza się, że w przypadku zderzenia z pojazdem, piesi i rowerzyści giną czy zostają ranni. Można tego uniknąć, jeśli poruszając się po drogach stosować będziemy elementy odblaskowe.

W trosce o ich bezpieczeństwo bydgoscy policjanci prowadzili wczoraj (26 sierpnia) działania pn. „Rowerzyści” w ramach działań wojewódzkich. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego korzystających z jednośladów. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do rowerzystów. Bacznie też przyglądali się tej grupie „niechronionych uczestników”, czy nie łamią przepisów ruchu drogowego – informuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Działania były prowadzone na drogach powiatu bydgoskiego.


CZYTAJ TAKŻE: Wypadek przy dworcu Bydgoszcz Główna. Kierująca potrąciła rowerzystę


Jak przekazuje komisarz, podczas akcji policjanci skontrolowali ­­­­­­102 rowerzystów i 214 kierowców innych pojazdów. Łącznie ujawnili 89 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów, z czego najwięcej, bo 52, dotyczyło jazdy po chodniku lub przejściu dla pieszych. Zatrzymano też trzech pijanych rowerzystów. Ponadto, policjanci ujawnili 34 inne wykroczenia popełnione przez rowerzystów. – W czasie działań policjanci ujawnili także trzy wykroczenia popełnione przez kierujących innymi pojazdami, którzy kierowali nimi po wcześniejszym spożyciu alkoholu – dodaje Kowalska.

Z obserwacji policjantów ruchu drogowego wynika, ze najczęściej popełnianymi przez rowerzystów wykroczeniami są: przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych i jazda po chodniku, rozmawianie przez telefon i słuchanie muzyki w czasie jazdy, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, brak sygnalizacji manewru skrętu, poruszanie się środkiem jezdni, nieprawidłowy stan techniczny, w tym braki w oświetleniu, kierowanie rowerem po spożyciu alkoholu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
D.G.
D.G.
20 dni temu

Czyli to akcja wymierzona przeciwko rowerzystom

Observer
Observer
20 dni temu

W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów karano ich za to, że nie jechali ruchliwą jezdnią. Bareja wiecznie żywy.

Krzysztof
Krzysztof
18 dni temu

Myślę, że jazda po chodniku (oczywiście z zachowaniem ostrożności w stosunku do pieszych) czy przejazd przez pasy (spokojny z zachowaniem ostrożności) nie jest jakimś wielkim wykroczeniem.

Tom
Tom
18 dni temu

1. Słuchanie muzyki na rowerze nie jest regulowane przez prawo.
2. Odblaski nie zapobiegają urazom i śmierci.
3. Podręczniki logiki można tanio kupić na allegro (nie starzeją się)

Powiązane treści