Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Aktorzy bydgoskiego teatru dziękują widzom za wspólne lata. W specjalnym oświadczeniu

Dodano: 05.04.2017 | 16:21

Oświadczenie powstało w związku z konkursem na stanowisko dyrektora bydgoskiego teatru.

Na zdjęciu: Siedziba Teatru Polskiego w Bydgoszczy

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Brak przedłużenia kadencji dla obecnej dyrekcji oznacza dla nas przerwanie ciągłości programowej teatru, z którą się utożsamiamy zarówno jako artyści, jak i pracownicy instytucji – piszą członkowie zespołu artystycznego bydgoskiego teatru. Aktorzy dziękują widzom za wsparcie i zapraszają na ostatnie miesiące w tym sezonie. 

ZOBACZ TAKŻE: Nowy dyrektor bydgoskiego teatru. Prezydent poparł rekomendację Łukasza Gajdzisa, a aktorzy nie

Oświadczenie powstało w związku z konkursem na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Członkowie zespołu artystycznego placówki od momentu jego ogłoszenia wyrażają jednoznaczne poparcie dla obecnej dyrekcji. We wspomnianym dokumencie piszą, że w związku z wyborem innego kandydata na to miejsce, muszą zrezygnować z przyjętego prawie trzy lata temu pomysłu na dalszy rozwój teatru. – Sądziliśmy, że program, który zrealizowaliśmy w stu procentach, który zyskał uznanie publiczności, krytyków i znawców teatru, jest gwarantem kontynuacji naszej pracy. (…) Brak przedłużenia kadencji dla obecnej dyrekcji oznacza dla nas przerwanie ciągłości programowej teatru, z którą się utożsamiamy zarówno jako artyści, jak i pracownicy Instytucji. Żałujemy, że ten projekt kończy się po upływie zaledwie trzech lat, głównie mając na uwadze naszych widzów, publiczność, z którą mogliśmy spotykać się w teatrze, dyskutować o ideach wypływających z programu teatru prowadzonego przez obecnych dyrektorów – piszą.

Aktorzy postanowili nie tylko wyrazić swój żal, ale również podziękować osobom, z którym spotkali się dotąd w teatrze: – Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy odwiedzali Teatr tworzony w obecnym kształcie, tym, którzy wspierali nas w działaniach teatralnych, towarzyszyli w pracy, obdarzali zaufaniem i chcieli z nami dyskutować na istotne tematy społeczne i etyczne.

Zapowiadają również, że to jeszcze nie koniec ich pracy. Do końca sezonu zamierzają realizować ustalony wcześniej plan działania i liczą na to, że nie zabraknie osób, które będą chciały sprawdzić efekty ich pracy. – Przed nami jeszcze trzy miesiące pracy w tym sezonie. Mamy nadzieję zobaczyć się w Teatrze ze wszystkimi, dla których nasze teatralne działania przedstawiają wartość – kończą swoje oświadczenie.