[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Amator whisky wpadł na Wyżynach. Usłyszał dwadzieścia sześć zarzutów

Dodano: 19.05.2022 | 14:45

Na zdjęciu: Złodzieja-recydywistę z Okola zatrzymali policjanci z Wyżyn.

Fot. Błażej Bembnista / zdjęcie ilustracyjne

23-latek z Okola notoryczne okradał sklepy na terenie miasta. Namierzyli i zatrzymali go funkcjonariusze z Wyżyn. – Łączna wartość spowodowanych przez niego strat to kwota ponad 25 tysięcy złotych – mówią policjanci.

Do kryminalnych co chwila wpływały zgłoszenia o kradzieżach na terenie miasta, do których dochodziło w sklepach. – Z półek sklepowych znikały głównie duże ilości markowego alkoholu (przede wszystkim whisky), słodycze, artykuły drogeryjne i spożywcze – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Pracujący nad sprawą policjanci wpadli na trop sprawcy. Policjanci z Wyżyn złapali złodzieja przy ul. Ogrody. Okazał się nim być 23-latek z Okola. – Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna okradał sklepy na niemal wszystkich osiedlach Bydgoszczy – dodaje Kowalska. Jak wyliczają kryminalni, łączna wartość spowodowanych przez 23-latka strat to kwota wynosząca ponad 25 tys. złotych.

Zatrzymanemu mężczyźnie łącznie przedstawiono aż dwadzieścia sześć zarzutów. – Udowodniliśmy mu dwadzieścia cztery kradzieże mienia, których dopuścił się w recydywie – mówią policjanci i dodają, że 23-latek odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwo o podobnym charakterze. Kolejne dwa postawione zarzuty dotyczą usiłowania kradzieży i kradzieży rozbójniczej. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych artykułów, użył przemocy wobec personelu sklepu.

Wobec 23-latka zastosowany został policyjny dozór.

Amator whisky wpadł na Wyżynach. Usłyszał dwadzieścia sześć zarzutów
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments