Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Amatorzy wioślarstwa trenują na Brdzie. W ramach nowej sekcji LOTTO-Bydgostia

Dodano: 14.06.2022 | 17:18

Na zdjęciu: Członkowie sekcji amatorskiej LOTTO-Bydgostia zeszli do wody zaledwie po miesiącu od rozpoczęcia treningów wioślarskich.

Fot. nadesłane

Od niemal dwóch miesięcy w klubie wioślarskim LOTTO-Bydgostia funkcjonuje nowa sekcja amatorska, do której może dołączyć każdy! Jej pierwsi członkowie mają za sobą już nie tylko zajęcia na ergometrach, siłowni i basenie wioślarskim, ale również treningi na wodzie. A to wszystko pod okiem uczestników igrzysk olimpijskich.

Trenerami nowej sekcji są złota medalistka olimpijska Magdalena Fularczyk-Kozłowska, mistrzyni Europy Martyna Radosz oraz trener kadry olimpijskiej Michał Kozłowski. Razem z nimi każdy może nauczyć się wiosłować i czerpać radość z podejmowanej aktywności.

– W naszej sekcji liczy się nie tylko sport i rywalizacja, ale też wspólny wesoły czas i integracja. Sportem warto się bawić, by sprawiał on satysfakcje – mówi Magda Fularczyk-Kozłowska, a jej słowa potwierdzić może chyba każdy z około 25 osobowej grupy.

Są to osoby w różnym wieku, z różnym doświadczeniem i różnymi predyspozycjami fizycznymi. Jednak w sekcji Wiosła Amatorskie LOTTO-Bydgostia te różnice nie mają znaczenia. Wioślarstwo jest dla każdego!

Najlepiej potwierdzają to dotychczasowe osiągnięcia członków sekcji, którzy już po miesiącu od rozpoczęcia zajęć przewiosłowali kilka dobrych kilometrów. Zajęcia coraz częściej odbywają się na wodzie, lecz nie brakuje też podstawowych ćwiczeń na siłowni, które pomagają w poprawie kondycji fizycznej i zadbaniu o zdrowie. Szczególnie od nich zaczynają nowe osoby, których nie brakuje.

– Z każdymi zajęciami pojawia się ktoś nowy, ale miejsca starczy dla każdego! Każdym się zajmiemy i nauczymy wiosłować – przekonuje Magda i zachęca do dołączenia.

Zajęcia Sekcji Amatorskiej LOTTO-Bydgostia odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 18:00 w siedzibie klubu przy ul. Żupy 4.

Więcej informacji można też uzyskać drogą mailową: amatorzy@bydgostia.org.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments