80% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 5 • L 1
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeAmbicji starczyło na jednego seta. BKS Visła przegrywa kolejny mecz w PlusLidze [ZDJĘCIA]
10.11.2019 | 23:47

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Siatkarze BKS Visła Bydgoszcz nadal bez wygranej w PlusLidze. W meczu czwartej kolejki rozgrywek, zespół trenera Michalczyka uległ PGE Skrze Bełchatów.

Bełchatowianie przyjechali podrażnieni niespodziewaną porażką w poprzedniej kolejce przeciwko Cuprum Lubin (2:3), z kolei BKS Visła obok MKS-u Będzin pozostawała bez zwycięstwa w PlusLidze. Nic więc dziwnego, że to zespół trenera Michała Gogola był zdecydowanym faworytem niedzielnego pojedynku w Immobile Łuczniczce.

W dwóch pierwszych setach dominowała tylko jedna drużyna. „Żółto-czarni” byli lepsi od bydgoszczan praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W ataku ich grę ciągnęli Mariusz Wlazły (wybrany MVP spotkania) oraz Artur Szalpuk, który zwłaszcza w drugim secie popisał się serią znakomitych zagrywek, która uniemożliwiła przyjmującym BKS Visła wyprowadzenie skutecznych ataków. Do tego, rywale umiejętnie powstrzymali ofensywne zapędy Toncka Sterna, który w całym meczu skończył tylko 10 z 27 piłek i do tego pięciokrotnie był skutecznie przez blok rywala zatrzymywany. Dość powiedzieć, że bydgoski zespół w pierwszej partii ugrał raptem 19, a w drugiej – 15 punktów.

Trener Michalczyk próbował ratować sytuację zmianami. I paradoksalnie, to właśnie oni dali sygnał, że ze Skrą można podjąć równorzędną walkę. W ofensywie, z dobrej strony pokazał się Jakub Peszko, który zastąpił Gonzalo Quirogę. Trzeba też jednak zwrócić uwagę na to, że bydgoszczanom rękę podali również sami bełchatowianie, którzy w trzeciej partii popsuli aż osiem zagrywek. Również szkoleniowiec PGE Skry wpuścił na parkiet zmienników: przyjmującego Piotra Orczyka czy rozgrywającego Kamila Droszyńskiego. Jakość gry rywali jednak nie spadła, a w decydujących fragmentach, w ofensywie tempa nie zwalniał Wlazły, który kończył praktycznie każdy atak. PGE Skra wygrała tę odsłonę na przewagi 29:27.

Dla BKS Visła to piąta porażka z rzędu. Już w środę, bydgoscy siatkarze we własnej hali podejmą Aluron Virtu CMC Zawiercie. Będzie to mecz rozegrany awansem z trzynastej kolejki PlusLigi, a jego początek w hali Immobile Łuczniczka zaplanowano na godzinę 18:30.

PLUSLIGA – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2019/2020 – 4 KOLEJKA – 10.11.2019 R.
BKS VISŁA BYDGOSZCZ – PGE SKRA BEŁCHATÓW 0:3
 (19:25, 15:25, 27:29)

BKS VISŁA: Gil 2, Quiroga 3, Kalembka 3, Stern 13, Urbanowicz 3, Gałązka 8 oraz K. Szymura (libero), Bonisławski (libero), Lipiński 1, Cieślik, Peszko 8, Woch, Gryc 3.

PGE SKRA: Łomacz 1, Ebadipour 9, Kłos 9, Wlazły 14, Szalpuk 15, Kochanowski 7 oraz Piechocki (libero), Milczarek (libero), Orczyk 3, Droszyński, Petković 2.

Sędziowali: Bogumił Sikora, Marek Lagierski.
Komisarz PlusLigi: Bogusław Pachniewicz.
Kwalifikator PlusLigi: Dariusz Jasiński.
Widzów: 2575.
MVP meczu: Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów).

PLUSLIGA – WYNIKI 4 KOLEJKI
Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice 3:2 (25:20, 25:22, 18:25, 20:25, 15:9)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (23:25, 25:22, 27:25, 25:23)
Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 15:25, 20:25)
Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:19, 18:25, 15:25, 21:25)
Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Będzin 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)
Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 3:2 (18:25, 22:25, 25:16, 25:21, 16:14)