Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
36% wilgotność
Wiatr: 7km/h N
H 16 • L 16
17C
Nd
16C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
20C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaAmerykańska gwiazda zagra podczas Muszla Fest 2017. Organizatorzy odsłaniają kolejne karty
Muszla_Fest_Bydg_09-2012
24.01.2017 | 12:12

Amerykańska gwiazda zagra podczas Muszla Fest 2017. Organizatorzy odsłaniają kolejne karty

Do tej pory ogłoszono już czterech wykonawców.

Na zdjęciu: W 2012 roku festiwal odbywał się jeszcze w parku Witosa, a sceną był muszla koncertowa.

Fot. wikipedia / wolny dostęp

Ignite – ten amerykański zespół rockowy z hardcore’owymi korzeniami wystąpi podczas XV edycji festiwalu Muszla Fest. Organizatorzy powoli zaczynają odsłaniać karty. 

ZOBACZ LINE-UP POPRZEDNIEJ EDYCJI MUSZLA FEST

Jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia 2017 roku. Do tej pory wiadomo, że oprócz wspomnianej grupy na scenie w Myślęcinku zagrają trzy zespoły: dwa polskie i jeden zagraniczny. Podczas imprezy wystąpi legendarna brytyjska formacja anarcho-punkowa Conflict, która została założona w 1981 roku. Gatunek ska/punk zaprezentuje polski zespół Ga-Ga Zielone Żabki. Na pewno nie zabraknie również reprezentantów bydgoskiej sceny muzycznej, a wśród nich The Shitstorms, czyli trio, które samo o sobie mówi, że gra „głośny garaż”.

Informacje o kolejnych artystach, biletach jak i innych kwestiach związanych z festiwalem będą stopniowo ujawniane na fanpage’u Muszla Fest. To własnie tam na początku stycznia pojawiła się informacja o braku dofinansowania imprezy z Urzędu Miasta w Bydgoszczy. – Nowy regulamin konkursu załatwił sprawę i jest po ptakach. Spodziewaliśmy się tego po akcjach w 2016 a organizator konkursu nas nie zawiódł. Będziemy o tym pamiętać, gdy nadejdzie czas. Obiecujemy – napisał Krzysztof Kornak, jeden z organizatorów Muszla Fest.

W zeszłym roku w ramach konkursu na projekty promocyjne przyznano festiwalowi 25 tysięcy złotych, po czym zmieniono decyzję i cofnięto środki. Powodem było podejrzenie podwójnego finansowania, gdyż impreza jest współorganizowana z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Ostatecznie biuro promocji bydgoskiego ratusza przywróciło dofinansowanie dla tej imprezy, lecz zapowiedziało zmiany w regulaminie. Słowa dotrzymano i stworzono nowy regulamin, który ma zapobiec ponownym wątpliwościom. Według organizatorów Muszla Fest składanie wniosku o dofinansowanie z konkursów promocyjnych nie ma sensu, więc zamierzają szukać oszczędności sponsorów.

Czy to oznacza, że ceny biletów pójdą w górę? – zastanawiają się fani imprezy. Organizatorzy odpowiadają, że niekoniecznie. Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu karnety można było kupić już za 35 zł, a maksymalnie kosztowały one 70 zł. O tym, czy w tym roku będzie tak samo, przekonamy się wkrótce.


Powiązane treści