Bydgoszcz
15C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 17 • L 14
14C
Nd
16C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaAmerykańska gwiazda zagra podczas Muszla Fest 2017. Organizatorzy odsłaniają kolejne karty
Muszla_Fest_Bydg_09-2012
24.01.2017 | 12:12

Amerykańska gwiazda zagra podczas Muszla Fest 2017. Organizatorzy odsłaniają kolejne karty

Do tej pory ogłoszono już czterech wykonawców.

Na zdjęciu: W 2012 roku festiwal odbywał się jeszcze w parku Witosa, a sceną był muszla koncertowa.

Fot. wikipedia / wolny dostęp

Ignite – ten amerykański zespół rockowy z hardcore’owymi korzeniami wystąpi podczas XV edycji festiwalu Muszla Fest. Organizatorzy powoli zaczynają odsłaniać karty. 

ZOBACZ LINE-UP POPRZEDNIEJ EDYCJI MUSZLA FEST

Jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia 2017 roku. Do tej pory wiadomo, że oprócz wspomnianej grupy na scenie w Myślęcinku zagrają trzy zespoły: dwa polskie i jeden zagraniczny. Podczas imprezy wystąpi legendarna brytyjska formacja anarcho-punkowa Conflict, która została założona w 1981 roku. Gatunek ska/punk zaprezentuje polski zespół Ga-Ga Zielone Żabki. Na pewno nie zabraknie również reprezentantów bydgoskiej sceny muzycznej, a wśród nich The Shitstorms, czyli trio, które samo o sobie mówi, że gra „głośny garaż”.

Informacje o kolejnych artystach, biletach jak i innych kwestiach związanych z festiwalem będą stopniowo ujawniane na fanpage’u Muszla Fest. To własnie tam na początku stycznia pojawiła się informacja o braku dofinansowania imprezy z Urzędu Miasta w Bydgoszczy. – Nowy regulamin konkursu załatwił sprawę i jest po ptakach. Spodziewaliśmy się tego po akcjach w 2016 a organizator konkursu nas nie zawiódł. Będziemy o tym pamiętać, gdy nadejdzie czas. Obiecujemy – napisał Krzysztof Kornak, jeden z organizatorów Muszla Fest.

W zeszłym roku w ramach konkursu na projekty promocyjne przyznano festiwalowi 25 tysięcy złotych, po czym zmieniono decyzję i cofnięto środki. Powodem było podejrzenie podwójnego finansowania, gdyż impreza jest współorganizowana z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Ostatecznie biuro promocji bydgoskiego ratusza przywróciło dofinansowanie dla tej imprezy, lecz zapowiedziało zmiany w regulaminie. Słowa dotrzymano i stworzono nowy regulamin, który ma zapobiec ponownym wątpliwościom. Według organizatorów Muszla Fest składanie wniosku o dofinansowanie z konkursów promocyjnych nie ma sensu, więc zamierzają szukać oszczędności sponsorów.

Czy to oznacza, że ceny biletów pójdą w górę? – zastanawiają się fani imprezy. Organizatorzy odpowiadają, że niekoniecznie. Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu karnety można było kupić już za 35 zł, a maksymalnie kosztowały one 70 zł. O tym, czy w tym roku będzie tak samo, przekonamy się wkrótce.


Powiązane treści