Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoFotorelacjeAndrzej Piaseczny gwiazdą VII Przystani w kolorze blue [ZDJĘCIA]
29.07.2018 | 01:45

Andrzej Piaseczny gwiazdą VII Przystani w kolorze blue [ZDJĘCIA]

Koncertem „Piaska” i nocnym pokazem laserów zakończyła się siódma edycja sztandarowej imprezy plenerowej powiatu nakielskiego pn. "Przystań w kolorze blue".

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Impreza była promocją oferty nakielskiej mariny; przybliżenia regionu do rzeki Noteć i aktywnego wypoczynku nad nią.

Co roku poza koncertem artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne, przygotowywanych jest wiele atrakcji, również dla najmłodszych. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00 właśnie darmowymi animacjami dla dzieci. Dla nich były też dmuchańce, skoki na trampolinie, malowanie buziek.

Część koncertową otworzyli Robby&Senastian – zespół z zaprzyjaźnionego z powiatem nakielskim niemieckiego powiatu Elbe-Elster. Jego starosta Christian Henrich – Jaschinski, stojący na czele delegacji partnerskiej, wraz ze starostą nakielskim Tomaszem Miłowskim dokonali oficjalnego otwarcia imprezy.

Od 9.30 do 14.00 w ramach Przystani prowadzona była zbiórka krwi. Dawcami było 27 osób. Zebrano 12,150 l krwi. Zbiórka prowadzona była przy współpracy z Kołem HDK przy PSP W Nakle nad Notecią oraz z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ w Bydgoszczy.

Od 15. 30 miłośnicy sportu profesjonalnego mogli uczestniczyć w pokazach crossfitu przygotowanych przez Arkadiusza Łukaszewicza z Rebel Cross Sport i za sprawą Pawła Milhausena  rozruszać się w rytmie zumby. Na licznych stoiskach  prezentowały się nakielskie stowarzyszenia, instytucje i przedsiębiorcy. Było też coś dla ciała. Zgłodniali nie mogli narzekać na szczupłość propozycji kulinarnych.

Dużym powodzeniem cieszyły się rejsy statkiem i możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego.

Ale wróćmy do występów na scenie. Pojawiły się na niej także takie zespoły jak: Bury the Orchid, Skakanka oraz Backstage Acoustic. Po nim wystąpił najbardziej oczekiwany gość – gwiazda wieczoru Andrzej Piaseczny, który zaprezentował się w piosenkach najnowszych, najbardziej znanych swoich utworach, oraz tych nieco starszych i w utworach cudzych. albo napisanych dla innych piosenkarzy. W trakcie koncertu oddał cześć zmarłej w tym dniu piosenkarce Korze.

VII edycję Przystani w kolorze blue zakończył pokaz laserowy.


Podobne wpisy

Powiązane treści