Bydgoszcz
10C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 10 • L 9
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIAnia Wyszkoni na finał Wyprawki dla Żaka
Wyprawka Dla Żaka
20.09.2018 | 09:32

Ania Wyszkoni na finał Wyprawki dla Żaka

Na zdjęciu: Anna Wyszkoni - gwiazdą finału charytatywnej akcji PCK.

Fot. Materiały organizatora.

Jutro w Hali Widowiskowo-Sportowej Łuczniczka podczas finału ogólnopolskiej akcji Wyprawka dla Żaka zaśpiewa Ania Wyszkoni, wręczone zostaną dzieciom kolejne wyprawki szkolne, co nie oznacza, że przyjmowanie artykułów szkolnych w biurze PCK już się zakończyło.

Polski Czerwony Krzyż Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy w Bydgoszczy już po raz osiemnasty przyłączył się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej pn.„Wyprawka dla Żaka”. Celem jest pomoc rodzinom najuboższym i wyposażenie ich dzieci w wyprawki szkolne, co sprawi, że godnie rozpoczynają nowy rok szkolny.

Tegoroczna akcja w Bydgoszczy wystartowała już w czerwcu 2018r. Szkolne koła PCK oraz szkolne Koła Wolontariatu, mając na uwadze trudną sytuację wielu rodzin w naszym mieście, a w szczególności matek samotnie wychowujących dzieci, oraz rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi – swoją pomoc skierowały zwłaszcza do tych środowisk.

Dzięki ofiarności uczniów udało do tej pory zebrać artykuły szkolne dla ok. 100 dzieci. Docelowo planuje się przygotować około 500 wyprawek dla uczniów ze szkół podstawowych (II i III klasa) z naszego miasta oraz dzieci niepełnosprawnym bez określenia przedziału wiekowego.

Pierwsze wyprawki zostały wręczone dzieciom jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Kolejna okazja do wręczenia dzieciom wyprawek szkolnych nastąpi już jutro – 21. września o godzinie 18.00, podczas finałowego koncertu charytatywnego „Podaruj Dzieciom Serce” w Hali Łuczniczka, gdzie wystąpi znana i lubiana przez rzeszę fanów wokalistka Anna Wyszkoni wraz ze swoim zespołem. Przed koncertem jako support wystąpią dwa lokalne zespoły muzyczne z Bydgoszczy.

Pozostałe wyprawki sukcesywnie będą wydawane w biurze KPOO PCK w ciągu roku szkolnego 2018/2019. Akcję można jeszcze wspierać przynosząc artykuły szkolne do biura PCK, jak również wpłacając datki pieniężne w kasie oddziału PCK.


Powiązane treści