Bydgoszcz
7C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 7 • L 7
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaAnimacje opanują Bydgoszcz. Przez tydzień
animocje-logo-rgb-pion
10.04.2017 | 20:14

Animacje opanują Bydgoszcz. Przez tydzień

Organizatorzy festiwalu odsłaniają kolejne karty.

Na zdjęciu: logo festiwalu

Fot. mat. pras.

Już za niecałe dwa tygodnie w Bydgoszczy rozpocznie się 7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE. W tym roku szczególnie wyróżniać się będą animacje japońskie.

Kilkudniowe wydarzenie rozpocznie się 23 kwietnia i potrwa do przedostatniego dnia miesiąca. Atrakcje organizowane w ramach festiwalu odbywać się będą między innymi w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Na uczestników czekają różnorodne warsztaty, projekcje, spektakle i spotkania. Szczególną uwagę warto zwrócić na warsztaty, które w tym roku dotyczą przede wszystkim kultury japońskiej. Jest to między innymi nauka malarstwa japońskiego suibokuga czy kaligrafii japońskiej. Udział w warsztatach kosztuje od 10 do 20 zł.

Celem organizacji ANIMOCJI jest uświadomienie ludziom, że animacje to nie są tylko bajki dla dzieci. Tym, co odróżnia ten festiwal od wielu innych podobnych wydarzeń jest także pasmo poświęcone grom komputerowym pt. „Gra komputerowa – druga twarz animacji” współtworzone przez wykładowców kierunku Humanistyka Drugiej Generacji działającego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Podczas festiwalu przyznane zostaną także nagrody za najlepsze animacje w poszczególnych kategoriach: konkurs międzynarodowy, konkurs najnowszych filmów polskich, konkurs filmów dla dzieci.

Organizatorzy zapewniają, że sukcesywnie będą odsłaniać kolejne karty. Informacje udostępniane będą między innymi na oficjalnej stronie wydarzenia: www.animocje.com.


Powiązane treści