Bydgoszcz
-0C
Niebo głównie zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 0 • L -1
0C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
4C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaAnimacje opanują Bydgoszcz. Przez tydzień
animocje-logo-rgb-pion
10.04.2017 | 20:14

Animacje opanują Bydgoszcz. Przez tydzień

Organizatorzy festiwalu odsłaniają kolejne karty.

Na zdjęciu: logo festiwalu

Fot. mat. pras.

Już za niecałe dwa tygodnie w Bydgoszczy rozpocznie się 7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE. W tym roku szczególnie wyróżniać się będą animacje japońskie.

Kilkudniowe wydarzenie rozpocznie się 23 kwietnia i potrwa do przedostatniego dnia miesiąca. Atrakcje organizowane w ramach festiwalu odbywać się będą między innymi w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Na uczestników czekają różnorodne warsztaty, projekcje, spektakle i spotkania. Szczególną uwagę warto zwrócić na warsztaty, które w tym roku dotyczą przede wszystkim kultury japońskiej. Jest to między innymi nauka malarstwa japońskiego suibokuga czy kaligrafii japońskiej. Udział w warsztatach kosztuje od 10 do 20 zł.

Celem organizacji ANIMOCJI jest uświadomienie ludziom, że animacje to nie są tylko bajki dla dzieci. Tym, co odróżnia ten festiwal od wielu innych podobnych wydarzeń jest także pasmo poświęcone grom komputerowym pt. „Gra komputerowa – druga twarz animacji” współtworzone przez wykładowców kierunku Humanistyka Drugiej Generacji działającego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Podczas festiwalu przyznane zostaną także nagrody za najlepsze animacje w poszczególnych kategoriach: konkurs międzynarodowy, konkurs najnowszych filmów polskich, konkurs filmów dla dzieci.

Organizatorzy zapewniają, że sukcesywnie będą odsłaniać kolejne karty. Informacje udostępniane będą między innymi na oficjalnej stronie wydarzenia: www.animocje.com.


Powiązane treści