Bydgoszcz
24C
Słonecznie
46% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 25 • L 22
22C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
24C
Pon
25C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleAntynarkotykowe akcje policjantów z regionu. Dwaj dilerzy zatrzymani [ZDJĘCIA]
policja Kujawsko-Pomorskie
09.12.2018 | 15:18

Antynarkotykowe akcje policjantów z regionu. Dwaj dilerzy zatrzymani [ZDJĘCIA]

34-latek oraz 33-latek odpowiedzą za swoje działania przed sądem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Na zdjęciu: W jednym z mieszkań niedaleko Kcyni znaleziono 2,5 kilograma marihuany.

Fot. KWP Bydgoszcz

Zarekwirowanie 2,5 kilograma marihuany, pół kilograma amfetaminy oraz innych substancji odurzających i anabolików – to efekt działań kryminalnych z regionu, którzy zatrzymali dilerów narkotyków w Więcborku oraz okolicach Kcyni. Obu grozi teraz kara nawet dziesięciu lat więzienia.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Groźny pożar w bloku w Tucholi. Ewakuowano sześćdziesiąt osób!


W sprawy zaangażowani byli funkcjonariusze z Bydgoszczy, Sępólna Krajeńskiego oraz Nakła. W obu przypadkach uzyskali oni informacje, że w mieszkańcach 34-latka z Więcborka oraz o rok młodszego mężczyzny zamieszkującego na terenie gminy Kcynia mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków. W celu sprawdzenia tych doniesień w mijającym tygodniu mundurowi wkroczyli do obu lokali.

W mieszkaniu starszego z mężczyzn odkryto około pół kilograma amfetaminy, 200 gramów białego proszku, którego składu nie udało się jeszcze ustalić, a także kilka tabletek ecstasy i kilkadziesiąt opakowań z anabolikami. Tabletkę ecstasy oraz śladowe ilości białego proszku odkryto również w drugim lokalu, ale kluczowe było odkrycie worków, w których znajdowało się ok. 2,5 kilograma suszu roślinnego. Po badaniu narkotesterem okazało się, że jest to marihuana.

Obaj mężczyźni w efekcie przeszukań zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnych izb zatrzymań. Usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi im kara do dziesięciu lat więzienia. Mieszkaniec Więcborka został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.


Powiązane treści