Bydgoszcz
18C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 18 • L 16
22C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleAntyterroryści rozbili grupę przestępczą, która wprowadzała na rynek nielegalne papierosy. Zatrzymania w naszym województwie [ZDJĘCIA, WIDEO]
30.06.2020 | 19:50

Antyterroryści rozbili grupę przestępczą, która wprowadzała na rynek nielegalne papierosy. Zatrzymania w naszym województwie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa we Włocławku.

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych członków doprowadzany przez antyterrorystów z CBŚP na przesłuchanie.

Fot. mat. CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która wprowadziła na polski rynek ok. trzech milionów papierosów, które pochodziły z przemytu. Antyterroryści zatrzymali dwanaście osób, a akcję przeprowadzili m.in. na Kujawach i Pomorzu.

Funkcjonariusze krakowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Włocławku prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej. – Jej członkowie są podejrzani o wprowadzanie do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych pochodzących z przemytu oraz nielegalnych fabryk – mówią śledczy, którzy w toku śledztwa ustalili, że grupa działała od co najmniej dwóch lat. W tym czasie, jej członkowie pozyskiwali wyroby tytoniowe zza wschodniej granicy, głównie z Ukrainy i Białorusi. – Przemycony towar był sprzedawany poprzez portale internetowe, a następnie trafiał na rynek – słyszymy w CBŚP.

Kryminalni z CBŚP we współpracy z funkcjonariuszami małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie w ostatnich dniach przeprowadzili akcję rozbicia grupy. Podczas akcji przeprowadzonej na terenie dziewięciu województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, małopolskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i podkarpackiego zatrzymali dwanaście osób w wieku od 30 do 60 lat. W ręce antyterrorystów wpadł lider grupy. – Jest on podejrzany o zorganizowanie przestępczej działalności, pozostałe osoby zajmowały się dostawą lub sprzedażą nielegalnego towaru – mówią antyterroryści. Już wiadomo, że wobec lidera grupy sąd zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt, o co wnioskowali śledczy z włocławskiej prokuratury.

W toku prowadzonej akcji, antyterroryści dokonali także przeszukań dziewiętnastu obiektów we wspomnianych województwach. W czasie tych działań zabezpieczyli nielegalne papierosy, amfetaminę, sprzęt elektroniczny i dokumentację. Jak ujawniają śledczy, grupa mogła na polski rynek wprowadzić około 3 milionów nielegalnych papierosów. Z ich wyliczeń wynika, że członkowie grupy na działalności mogli zarobić ok. 1,5 mln zł, a straty Skarbu Państwa oszacowano na niemal 4 mln zł. – Do sprawy zabezpieczono mienie w postaci samochodów wartych łącznie ok. 400 tysięcy złotych – kończą kryminalni.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści