Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 15 • L 14
18C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAntyterroryści zlikwidowali plantację marihuany w województwie. Ujęto cztery osoby [ZDJĘCIA, WIDEO]
12.10.2020 | 18:53

Antyterroryści zlikwidowali plantację marihuany w województwie. Ujęto cztery osoby [ZDJĘCIA, WIDEO]

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.

Na zdjęciu: Kryminalni z Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli podczas akcji plantację konopi, a do sprawy zatrzymali cztery osoby.

Fot. mat. CBŚP

Kryminalni z bydgoskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali ogromną plantację konopi. – Sprawa ma charakter rozwojowy, ustalamy gdzie miała trafić przygotowywana marihuana – słyszymy od funkcjonariuszy.

Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do informacji, z której wynikało, że na terenie powiatu inowrocławskiego uprawiane są konopie indyjskie, a następnie uzyskiwana jest marihuana. – Na terenie gospodarstwa rolnego położonego nad brzegiem jeziora Gopło funkcjonariusze odkryli profesjonalną uprawę konopi indyjskich, zlokalizowaną na dwóch kondygnacjach jednego z budynków gospodarczych – mówi nadkom. Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji.

Kryminalni z CBŚP wkroczyli do budynku w momencie, gdy ścinane były dorodne krzewy konopi. – Podejrzani zdążyli już ściąć 355 roślin, które po wysuszeniu miały być przekazane do dystrybucji – dodaje nadkom. Jurkiewicz. Łącznie na plantacji policjanci przejęli przeszło 1 700 krzaków w pełnej fazie dojrzałości, a w pojemnikach znajdowało się przeszło 15 kg samego kwiatostanu. – Plantacja zajmowała ogromny teren, a system pomp, grzałek, rurek i kapilar doprowadzał do roślin podgrzewaną wodę i substancje odżywcze – słyszymy w CBŚP. – W pełni automatyczne włączanie wentylatorów, oświetlenia i filtrów węglowych pozwalało na niemal bezobsługowe funkcjonowanie uprawy oraz rotacyjne doświetlanie i wietrzenie poszczególnych kondygnacji – dodają funkcjonariusze.

Podczas akcji, do której doszło pod koniec września, w ręce policjantów z CBŚP wpadły cztery osoby, w tym podejrzany o zorganizowanie plantacji 61-letni mężczyzna. – Zatrzymany został także jego brat, a także 30-letni mężczyzna oraz jego o rok młodsza siostra – informuje nadkom. Iwona Jurkiewicz. Cała czwórka usłyszała w inowrocławskiej prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją środków odurzających w znacznych ilościach. Sąd już przychylił się do wniosku śledczych i wobec czterech  zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres najbliższych trzech miesięcy. – Według wstępnych ustaleń policjantów, był to rodzinny biznes – precyzuje rzecznik CBŚP.

Śledczy zapowiadają, że to nie koniec sprawy. – Ma ona charakter rozwojowy – informują. Jak słyszymy, w toku postępowania będzie ustalane m.in. to, gdzie miała trafić przygotowywana marihuana. Już za to wiadomo, że wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę ponad miliona złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści