Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK Team. Więcej niż treningi piłkarskie

Dodano: 31.05.2024 | 16:46

Na zdjęciu: AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK Team to fordońska akademia piłkarska.

Fot. AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK Team

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. O tym, że można go spędzać na sportowo, doskonale wiedzą młodzi wychowankowie AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK Team. Fordońska akademia nie tylko pokazuje im, jak grać w piłkę, ale też kształtuje ich charakter, uczy tolerancji i pokazuje, jak ważny jest zdrowy styl życia.

Przez pięć lat istnienia klub zajął ważne miejsce w lokalnym środowisku. Zaczęło się od Pucharu Małych Mistrzów, w którym brały udział dzieci od 6 do 10 roku życia. Później akademia prowadziła jedną grupę treningową złożoną z dzieci, które różniło aż sześć lat. Dziś AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK Team to ponad 300 młodych piłkarzy i piłkarek, którzy trenują w usystematyzowanych grupach w wieku od 3 do 12 lat. Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanego sztabu szkoleniowego zbudowanego z 13 trenerów i trenerek.

Lokalne środowisko jest bardzo ważne

– Większość dzieci pochodzi z Fordonu, ale są też zawodnicy z innych części miasta, a nawet okolicznych miejscowości. Oprócz chłopców od samego początku grają u nas także dziewczynki. Niedawno utworzyliśmy nawet osobną grupę dziewcząt – mówią Marcin Paluszewski i Mikołaj Grzelczak, współzałożyciele akademii.

Dla klubu bardzo ważne jest środowisko lokalne. Akademia prowadzi zajęcia w przedszkolach, działa razem ze szkołami, współpracuje z serwisem społecznościowym Fordon na co dzień oraz z fordońskimi firmami.

Tytularnym sponsorem drużyn jest rodzinna firma ABRAMCZYK – dla mecenasa bydgoskiego sportu najbliższe otoczenie także jest bardzo ważne. Stąd organizacja Fordońskiej Olimpiady Młodzieży oraz właśnie wsparcie AP Małych Mistrzów. – Firma ABRAMCZYK wspiera nas w różnych inicjatywach i ufundowała nam stroje. Dzięki takiej współpracy możemy się rozwijać, a nasza akademia jest atrakcyjniejsza dla dzieci i ich rodziców – mówią przedstawiciele klubu.

Uczą się nie tylko kopać piłkę

Zawodnicy i zawodniczki AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK Team trenują popołudniami na stadionie przy ul. Sielskiej oraz na bydgoskich orlikach. Zimą zajęcia są też prowadzone w salach fordońskich podstawówek. W weekendy drużyny biorą udział w meczach – młodsi w rozgrywkach Od Pasji Do Futbolu, gdzie nie ma tabel i wyników, a najstarsi w lidze młodzika prowadzonej przez Kujawsko – Pomorski Związek Piłki Nożnej.

 AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK Team. Więcej niż treningi piłkarskie

– Chcemy stworzyć fajne środowisko, w którym każdy będzie się rozwijał bez względu na umiejętności piłkarskie. Stawiamy na to, aby dziecko stało się wartościowym człowiekiem, a jeśli przy okazji któryś z tych zawodników zostanie piłkarzem, to będzie ogromna satysfakcja – mówią nasi rozmówcy.

Treningi to dziś nie tylko kopanie piłki. Jak zauważają Marcin i Mikołaj, futbol kształtuje charakter, a dzieci są dzięki niemu sprawniejsze fizycznie i poznają nowych kolegów i koleżanki. – Uczą się też tolerancji, bo grają razem z dziećmi o różnych umiejętnościach, pochodzącymi z różnych środowisk – dodają współzałożyciele akademii.

Treningi muszą być ciekawe

Kiedyś piłka nożna była jedną z najpopularniejszych aktywności. Grało się w klubie albo na podwórku. Dziś rywalizuje z ogromną ofertą innych zajęć pozalekcyjnych, a także z internetem i smartfonami.

– Na pewno dziś treningi są atrakcyjniejsze niż kiedyś. Czasy nas do tego zmuszają, bo jeśli dziecko będzie się nudzić, to wybierze inne zajęcia i drugi raz do nas nie przyjdzie. Trenerzy muszą się stale rozwijać, ale my na szczęście mamy fantastycznych trenerów, którzy chcą poświęcać dzieciom bardzo dużo czasu – mówią przedstawiciele akademii.

Najwierniejsi kibice

Bez kibiców nie ma sportu, a w przypadku dziecięcej piłki tymi kibicami są rodzice, którzy chętnie pomagają w organizacji meczów oraz wydarzeń takich jak Dzień Dziecka czy Mikołajki. Uśmiechy, jakie towarzyszą dzieciom podczas meczów, można zobaczyć w klubowych mediach społecznościowych. Profile akademii prowadzą dwie panie: Alicja i Patrycja.

– Wiemy, że te zdjęcia i relacje są ważne dla naszych partnerów i rodziców – mówią Marcin i Mikołaj.

Inne dyscypliny nie są im obce

Na klubowym Facebooku zamieszczono między innymi fotorelacje ze spotkań młodych piłkarzy i piłkarek z siatkarkami Pałacu oraz żużlowcami ABRAMCZYK Polonii Bydgoszcz. Akademia z Fordonu najpierw zasiadła na trybunach stadionu przy ul. Sportowej, a po meczu udała się do parku maszyn. Kontakt z innymi dyscyplinami sportowymi wychowankowie klubu mają także podczas swoich treningów.

AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK Team. Więcej niż treningi piłkarskie

– Stawiamy na ogólny rozwój dzieci. W zaawansowanych grupach prowadzone są zajęcia ze sportów uzupełniających. Od tego roku są to sztuki walki, a w kolejnych latach planujemy wprowadzać kolejne dyscypliny. Na początku szkolenia ważne jest bowiem budowanie solidnych fundamentów, aby na nich wyrósł solidny piłkarz – mówią Marcin Paluszewski i Mikołaj Grzelczak.

Wiedzą, jak zdrowo się odżywiać

Oprócz aktywności fizycznej w kształtowaniu młodego piłkarza ważny jest też styl życia. Treningi w AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK Team to także okazja do przekazania dzieciom zasad zdrowego odżywiania. W tym roku odbyły się już warsztaty dietetyczne dla młodych piłkarzy i piłkarek. Dzięki temu zawodnicy wiedzą, dlaczego po treningu lepiej zjeść rybę niż kebaba oraz jak ważne jest odpowiednie nawodnienie.

W akademii przeprowadzono także zajęcia z psychologiem. – Będziemy chcieli, aby korzystał z tego każdy rocznik. Chcielibyśmy też włączyć do naszego sztabu specjalistę od przygotowania motorycznego – mówią trenerzy fordońskiego klubu.

AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK Team. Bezpłatne zajęcia wakacyjne w lipcu

Nabór do AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK TEAM jest praktycznie całoroczny. Świetną okazją do spróbowania swoich sił na treningach są bezpłatne zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 3-10 lat organizowane co roku w lipcu z firmą Oponeo. Zapisy są otwarte. Treningi odbywają się od poniedziałku do czwartku, natomiast uczestnicy są podzieleni na grupy, więc każda ma zajęcia dwa razy w tygodniu.

Treningi mają charakter ogólnorozwojowy, ale w starszych kategoriach jest więcej zadań z piłką. Na koniec zawsze organizowany jest wielki finał akcji z dmuchańcami, torami przeszkód, strefą gastronomiczną i upominkami dla dzieci. Szczegóły dotyczące zapisów na stronie AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK Team.

Zdjęcia pochodzą ze strony AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK Team.

AP Małych Mistrzów ABRAMCZYK Team. Więcej niż treningi piłkarskie

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments