Bydgoszcz
-11C
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -11 • L -11
1C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportApele nie pomogły. KKP zdegradowane do I ligi!
kkp bydgoszcz - olimpia szczecin - ap (22)
03.06.2020 | 18:24

Apele nie pomogły. KKP zdegradowane do I ligi!

Na zdjęciu: Piłkarki KKP Rem Marco Bydgoszcz żegnają się z ekstraligą kobiet.

Fot. Anna Powałowska

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej wydała werdykt w sprawie rozgrywek piłki nożnej kobiet w sezonie 2019/2020. Mimo apeli klubowych działaczy KKP Rem Marco Bydgoszcz zostało zdegradowane do I ligi.

Mistrzem Polski został zajmujący pierwsze miejsce Górnik Łęczna. Wicemistrzem uznano Medyka Konin, który zdobył tyle samo punktów co Czarni Sosnowiec. Między tymi drużynami rozegrano tylko jeden mecz, więc PZPN postanowił, że oba kluby będą uprawnione do otrzymania nagrody finansowej przewidzianej za drugą lokatę.

Mimo protestów działaczy KKP Bydgoszcz postanowiono, że piłkarki z grodu nad Brdą, a także Rolnik Biedrzychowice spadną do I ligi. Bydgoszczanie w ostatnich dniach protestowali, tłumacząc, że niesprawiedliwością jest inne traktowanie rozgrywek kobiecych niż męskich. Przypomnijmy – decyzją PZPN w rozgrywkach męskich zrezygnowano ze spadków, powiększając na jeden sezon praktycznie wszystkie ligi. Spadki będą tylko tam, gdzie sezon ma być dograny do końca, a więc w PKO Ekstraklasie, Fortuna I lidze i II lidze. KKP zajęło 11. miejsce. Do zajmującego bezpieczną, 10. lokatę Mitechu Żywiec traciło tylko dwa punkty.

– Cyrk połączony z dyskryminacją kobiet – tak sprawę skomentowali działacze KKP na klubowej stronie na Facebooku. – Jest nam niezmiernie przykro, że dochodzi do tak skandalicznej sytuacji i wstyd za zarządzających kobiecą piłką, że pozwolili na taką dyskryminację kobiet. Przepraszamy Was drodzy sponsorzy i kibice, że nie pozwolono nam sportowo dokończyć tego, co zaczęliśmy. Decyzje administracyjne są dla nas niezrozumiałe. Przepraszamy i mamy nadzieję, że zostaniecie z nami. Nie możemy powalczyć w ekstralidze, ale możemy w rozgrywkach Pucharu Polski, tutaj nie ma żadnego problemu czy zagrożenia. Na dziś tylko tyle… Dobrze, że ten serial się zakończył, gdyż trwało to dłużej niż zaplanowana runda wiosenna. Słowo „dymisja” powinno być dziś wiele razy powtarzane w kontekście kilku osób zarządzających naszą dyscypliną – czytamy w dalszej części posta.

Rozgrywki Pucharu Polski, w których KKP Rem Marco ma zagrać w półfinale z Czarnymi Sosnowiec będą kontynuowane. Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 20 czerwca 2020 r., natomiast finał odbędzie się tydzień później.

Awans do ekstraligi przyznano zespołowi TS ROW Rybnik, a także Akademii Piłkarskiej LG Gdańsk, które muszą jeszcze uzyskać licencję na występy w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej. W związku z reorganizacją I ligi (z dwóch 12-zespołowych grup powstanie jedna 12-zespołowa) kluby, które zajęły miejsca 6-12 spadły z do II ligi. Awans na zaplecze ekstraligi wywalczą zwycięzcy meczów barażowych między drużynami, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych grupach II ligi kobiet, w której także odbędzie się reorganizacja. Zamiast czterech grup będą dwie, co sprawia, że relegowane do III ligi mają być nawet te zespoły, które zajęły 4. miejsce w 12-zespołowej lidze.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści