Bydgoszcz
0C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 2 • L -1
7C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
2C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaAplikacja mobilna o Bydgoszczy. Na specjalną okazję
telefon
09.11.2016 | 22:05

Aplikacja mobilna o Bydgoszczy. Na specjalną okazję

Aplikacja ułatwi poruszanie się po mieście.

Na zdjęciu: Już w piątek bydgoszczanie będą mogli zainstalować na swoich telefon aplikację o Bydgoszczy.

Fot. archiwum

Wkrótce bydgoszczanie będą mogli korzystać z aplikacji na urządzenia mobilne ułatwiającej poruszanie się po mieście. Program będzie można pobrać już od piątku.

Multimedialny przewodnik po mieście na telefony komórkowe będzie od 11 listopada oferowany przez Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego i będzie zawierał elementy gry miejskiej. Poruszanie się po wyznaczonej trasie obejmującej Stare Miasto i Śródmieście ułatwi intuicyjna nawigacja, a po pokonaniu wytyczonego odcinka będzie można rozwiązać zadania i zdobyć wiedzę.

Przewodnik będzie zawierał informacje na tematy społeczno-kulturalne, religijne, towarzysko-rozrywkowe oraz sportowe. – Mocny akcent położono na wielokulturowość miasta oraz związek bydgoszczan z rzeką Brdą. W aplikacji umieszczono wizualizacje planów miast, plakatów, reklam, ogłoszeń, obrazów, przedmiotów, dokumentów, a także informacje prasowe, wspomnienia oraz fragmenty tekstów źródło­wych. Pojawiają się dawne nazwy ulic i placów – informuje Natalia Szczerbińska z Muzeum Okręgowego.

Projekt związany jest z obchodzonymi w tym roku 670. urodzinami miasta. Aplikację będzie można pobrać ze strony muzeum od 11 listopada.


Powiązane treści