Bydgoszcz
27C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 27 • L 27
22C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
12C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportArchers Bydgoszcz gra u siebie o zwycięstwo w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Mecz już w tę sobotę!
archers bydgoszcz
25.10.2018 | 12:06

Archers Bydgoszcz gra u siebie o zwycięstwo w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Mecz już w tę sobotę!

Na zdjęciu: Zawodnicy Archersów walczą o tytuł najlepszej drużyny Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Fot. Slawek-FOTO/Sławek Boczkowski

Nadchodząca sobota, 27 października, to dla bydgoskich futbolistów amerykańskich data szczególna. Tego dnia o godzinie 17:30 Bydgoszcz Archers rozegrają na własnym boisku mecz finałowy Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w rozgrywkach drużyn ośmioosobowych.

Po perfekcyjnym sezonie zasadniczym, zakończonym kompletem zwycięstw „Łucznicy” w półfinale pokonali faworyzowany zespół Warsaw Eagles. W nadchodzącym meczu o mistrzostwo ligi czeka ich trzecie w tym roku starcie z Husarią Szczecin. Ekipa z województwa zachodniopomorskiego była grupowym rywalem bydgoszczan. Jej zawodnicy na pewno są żądni rewanżu na bydgoskiej drużynie, zwłaszcza po trzymającym w napięciu do ostatnich sekund meczu obu drużyn w Szczecinie. Wszyscy kibice, którzy wybiorą się w sobotnie popołudnie na Stadion Miejski im. Eugeniusza Połtyna przy ul. Słowiańskiej 7, będą świadkami wspaniałego widowiska i niezapomnianych emocji.

Organizatorzy meczu zadbali o atrakcyjną oprawę finału – wystąpią cheerleaderki z zaprzyjaźnionej z klubem grupy tanecznej Luvadance, przygotowano także stoiska gastronomiczne oraz strefę gier i zabaw dla najmłodszych. Zawodnicy Archers liczą na wsparcie grona wiernych kibiców. Nie ukrywają jednak, że udział w finale rozpali w grodzie nad Brdą zainteresowanie futbolem amerykańskim.

Cel jest zawsze tylko jeden. Mistrzostwo. Każda z drużyn miała mnóstwo czasu w tym roku na przygotowania i na pewno zobaczymy świetny futbol w wykonaniu każdej ze stron. W tym sporcie nie ma pewniaków, szansę na wygraną ma każdy, ale trzeba sobie na nią zapracować. My w tym roku pracowaliśmy ciężko i zaprezentujemy cały swój potencjał. Zawodnicy długo wyczekiwali tego dnia, są głodni gry, to bardzo dobry znak dla nadchodzącego widowiska, na które serdecznie zapraszam – wspomina Mateusz Marciniak, trener główny ekipy Łuczników.

Warto wspomnieć, że Bydgoszcz Archers zdobyli już w tym sezonie jeden medal. Na początku lipca, także na boisku przy ulicy Słowiańskiej, młodzi Archersi prowadzeni przez trenera Stanisława Pawlaka zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski w rozgrywkach juniorskich. Jest to największy sukces programu juniorskiego bydgoskiego klubu. Łucznicy konsekwentnie stawiają na szkolenie młodzieży – ta inwestycja zaczyna przynosić swoje pierwsze efekty: połowa obecnego składu drużyny seniorskiej to zawodnicy, którzy swoją przygodę z futbolem amerykańskim rozpoczynali właśnie w drużynie młodzieżowej, a wielu z nich zobaczymy w sobotnim meczu na kluczowych pozycjach w pierwszym składzie drużyny.

Plany Archersów nie kończą się jednak na zbliżającym się meczu. Sztab trenerski zespołu myśli już o nadchodzącym sezonie 2019. Konieczność poszerzenia składu przed zbliżającymi się rozgrywkami powoduje, że w drużynie mile widziane są nowe twarze. Klub regularnie organizuje rekrutacje i otwarte treningi, a także promuje futbol amerykański i zdrowy styl życia w szkołach w Bydgoszczy i jej okolicach. Archersi chętnie uczestniczą w różnego rodzaju akcjach promocyjnych i charytatywnych.

Do gry w drużynie poszukiwani są zawodnicy w każdym wieku i o każdych warunkach fizycznych, a opieka doświadczonych trenerów pozwala poznać na treningach tajniki dyscypliny. Nowością w tym roku jest grupa „Minis”, w której futbol przez zabawę poznaje kilkanaścioro dziewcząt i chłopców w wieku 9-13 lat. Z trenerami najłatwiej skontaktować się poprzez profil drużyny na Facebooku – KS Bydgoszcz Archers.

archers bydgoszcz


Powiązane treści