Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Archistorie w Bydgoszczy. W przyszłym tygodniu spotkanie z Gajdą i Szcześniak

Dodano: 18.11.2023 | 10:54

Na zdjęciu: Radosław Gajda i Natalia Szcześniak od kilku lat tworzą największy w Polsce videoblog o architekturze i sztuce.

Fot. mat. prasowe

Radosław Gajda i Natalia Szcześniak przyjeżdżają do Bydgoszczy! Twórcy kanału na YouTube i autorzy ksiązki „Archistorie” wezmą udział w spotkaniu, organizowanym przez Bydgoski Ruch Miejski i SARP Bydgoszczy w gmachu głównym Muzeum Okręgowego.

Radosław Gajda i Natalia Szcześniak od kilku lat tworzą największy w Polsce videoblog o architekturze i sztuce. Kanał, na którym prowadzą cykl filmów GOOD IDEA posiada już ponad 171 tysięcy subskrypcji, a łączna liczba wyświetleń opublikowanych na nim filmów przekroczyła 26 milionów. Za pośrednictwem swojego kanału duet stołecznych architektów omawia walory najciekawszych budynków w Polsce i na świecie, a także prezentuje zagadnienia związane z historią sztuki. Twórcy kanały są uznawani za czołowych polskich ekspertów w dziedzinie architektury i urbanizmu.

W 2020 roku autorzy omówili planowaną wówczas budowę kompleksu Nowy Port AWZ Deweloper, chwaląc bydgoską spółkę za wybór projektu pracowni BBGK oraz rewitalizację terenu po dawnej fabryce Befana. –  Ta lokalizacja ma ogromny potencjał, by przyciągnąć ludzi i być miejscem skupiającym atrakcje. Wygląda to bardzo atrakcyjnie – to jest projekt, który warto będzie śledzić – mówiła Natalia Szcześniak. Obecnie I etap inwestycji zbliża się do finału.


ZOBACZ: Nowy Port doceniony przez ekspertów od architektury. „To projekt, który warto będzie śledzić” [WIDEO]


Gajda i Szcześniak są też autorami książki „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?” poświęconej przestrzeni miejskiej. Niedawno ukazało się drugie, rozszerzone wydanie tego bestsellera, które przynosi jeszcze więcej opowieści ze świata architektury! Tekst został uzupełniony o aktualne tematy i wzbogacony wieloma nowymi ilustracjami. Nowe wydanie to 360 stron o budynkach, które nas otaczają i w których mieszkamy i pracujemy.

W ramach promocji nowego wydania „Archistorii” w czwartek, 23 listopada w sali audiowizualnej Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy (Gdańska 4, budynek dostępny dla osób z niepełnosprawnościami) odbędzie się spotkanie autorskie z Radosławem Gajdą i Natalią Szcześniak. Rozpocznie się ono o godzinie 17:00 i potrwa do 19:00.

Wstęp wolny, bez zapisów, liczba miejsc ograniczona. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek i płatności za nie kartą. Bezpłatny wstęp zapewnia Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział Bydgoszcz – podkreśla Bydgoski Ruch Miejski, który wraz z SARP-em i muzeum jest organizatorem wydarzenia.

0 0 votes
Article Rating
Archistorie w Bydgoszczy. W przyszłym tygodniu spotkanie z Gajdą i Szcześniak
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments