Bydgoszcz
9C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 10 • L 8
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIArriva nie składa broni. Pracownicy protestowali w Toruniu
Arriva Bydgoszcz Główna
23.11.2015 | 14:04

Arriva nie składa broni. Pracownicy protestowali w Toruniu

W poniedziałek przed Urzędem Marszałkowskim pracownicy Arrivy protestowali przeciwko działaniom marszałka Piotra Całbeckiego.

Na zdjęciu: W poniedziałek pracownicy Arrivy strajkowali pod Urzędem Marszałkowskim w Toruniu.

Fot. ED

Trwa spór między spółką Arriva a marszałkiem Piotrem Całbeckim. W poniedziałek pracownicy przewoźnika protestowali pod Urzędem Marszałkowskim.

Przypomnijmy, że konflikt między Arrivą a marszałkiem powstał, gdy Piotr Całbecki wycofał się z planów przeprowadzenia przetargu na realizację części połączeń kolejowych w regionie i postanowił je przekazać mającym kłopoty finansowe Przewozom Regionalnym. Arriva miała w ten sposób stracić wiele połączeń, m.in. na trasie z Bydgoszczy do Nakła czy Twardej Góry, więc skierowała sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który na początku listopada stwierdził, że informacja o zmianie trybu z przetargowego na bezprzetargowy odbyła się z naruszeniem przewidzianych przepisami Unii Europejskiej terminów. Przedstawiciele marszałka zapowiedzieli odwołanie od tego wyroku.

Jeśli Całbecki nie zmieni swojej decyzji, kilkadziesiąt osób zatrudnionych w Arrivie straci pracę. W poniedziałek przed Urzędem Marszałkowskim związkowcy zorganizowali pikietę. Strajkujący domagali się od marszałka respektowania wyroku sądu, ten jednak odpowiedział, że nie zamierza zmieniać zdania. – W pełni rozumiemy pracowników, którzy walczą o zachowanie miejsc pracy – mówi rzecznik prasowa przewoźnika, Joanna Parzniewska. – Na razie zapoznajemy się z argumentacją przedstawioną przez marszałka. W najbliższych dniach nie planujemy nic konkretnego, ale na pewno nie złożymy broni i będziemy podejmować działania mające na cele realizację wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – zapowiedziała Parzniewska.


Powiązane treści