Artego nie zwalnia tempa. Piąta wygrana w tym sezonie i trzecia na wyjeździe

Dodano: 03.11.2019 | 22:05
Artego Bydgoszcz

Bydgoski zespół jest wiceliderem tabeli w Energa Basket Lidze Kobiet.

Na zdjęciu: Koszykarki Artego wygrały w niedzielę wyjazdowy mecz w Łodzi.

Piątą wygraną w szóstym meczu zanotowały w Energa Basket Lidze Kobiet zawodniczki bydgoskiego Artego. W niedzielę, zespół trenera Tomasza Herkta wygrał w Łodzi z Widzewem.

Bydgoszczanki były zdecydowanym faworytkami niedzielnego spotkania. Widzew przegrał oba domowe spotkania, zaś Artego jedynej porażki doznał w wyjazdowym meczu tego sezonu w Krakowie (w trzeciej kolejce 61:67 z Wisłą).

Miejscowe prowadziły jedynie na początku spotkania (2:0, 11:8), jednak potem im dalej w mecz, tym prowadzenie bydgoszczanek się powiększało. Kapitalny mecz rozegrała Litwinka Laura Miskiniene, której pozyskanie przez działaczy Artego na razie można oceniać jako strzał w dziesiątkę. W niedzielę Miskiniene zanotowała kolejne double-double. Do 22 zdobytych punktów dołożyła aż 17 zbiórek.

Bydgoski zespół kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i do przerwy prowadził 47:31. Po przerwie łodzianki ruszyły nieco do odrabiania strat. W ofensywie ich grę próbowały ciągnąć Ewelina Gala, Katarina Vucković oraz Monika Jasnowska, ale Artego utrzymywało wyraźną przewagę. Skończyło się wygraną 81:74, co było piątym zwycięstwem dla bydgoskiej drużyny w tym sezonie ligowym.

W czwartek Artego w czwartym grupowym meczu Pucharu Europy FIBA zagra na wyjeździe z rumuńskim ACS Sepsi, zaś w lidze, podopieczne trenera Tomasza Herkta zagrają 23 listopada w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym Enea AZS-em.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2019/2020 – 6 KOLEJKA – 3.11.2019 R.
COSINUSMED WIDZEW ŁÓDŹ – ARTEGO BYDGOSZCZ 74:81
 (17:26, 14:21, 20:12, 23:22)

COSINUSMED WIDZEW: Gala 20 (2×3, 7 zb.), Vucković 20 (1×3, 9 zb.), Jasnowska 17 (4×3), Kudelska 4, Drop 3 – Gertchen 8 (5 str.), Bandoch 2, Stępień.

ARTEGO: Miskinene 22 (17 zb.), Kiesel 15 (6 zb., 7 as.), Poboży 12, O’Neill 8 (2×3), Międzik 6 (2×3) – Rymarenko 13 (3×3), Michałek 5 (1×3).

Sędziowali: Cezary Nowicki, Maciej Dębowski, Paulina Robak.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Patrycja Gulak-Lipka.