Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 1 • L -0
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeAsseco Poland inwestuje w Bydgoszczy. Przenosi się do nowej siedziby
30.11.2017 | 10:02

Asseco Poland inwestuje w Bydgoszczy. Przenosi się do nowej siedziby

Asseco Poland poszukuje specjalistów do branży IT

Na zdjęciu: Nowa siedziba Asseco Poland w Bydgoszczy będzie mieściła się przy ul. Fordońskiej 2

Fot. Wizualizacja

Koncern Asseco Poland umacnia swoją obecność w Bydgoszczy. Już niebawem firma przeniesie się do nowoczesnego kompleksu biurowego Arkada Business Park przy ul. Fordońskiej 2. I planuje zatrudnienie nowych specjalistów.

Asseco chce zatrudnić specjalistów IT, którzy mogliby pracować przy największych projektach firmy m.in. dla sektorów: energetycznego czy bankowego i które to projekty są realizowane tak na polskim, jak i zagranicznym rynku.

W Bydgoszczy Asseco zajmie aż trzy piętra o łącznej powierzchni 3000 m2. Biurowiec w którym będzie miał siedzibę bydgoski oddział firmy to pierwsza tego typu inwestycja w grodzie nad Brdą. Przeniesienie do niej zaplanowano na pierwszy kwartał 2018 r. – Nowe biuro na pewno zwiększy komfort pracy naszych pracowników. W budynku zostaną otwarte m.in. centrum medyczne, parking dla rowerów z szatnią, restauracja i kawiarnia, z których będą mogli korzystać. W przestrzeni należącej do Asseco zostaną również przygotowane strefy chillout. Układ pomieszczeń jest typu gabinetowego. Mamy nadzieję, że dzięki tym udogodnieniem naszym pracownikom będzie pracowało się wygodniej. Obecnie kończymy pracę nad zaaranżowaniem i podziałem przestrzeni w nowym biurze – mówi Jacek Tomkiewicz, dyrektor działu administracji Asseco Poland.

Z uwagi na międzynarodowy charakter prowadzonych projektów dla branży energetycznej, stale potrzebujemy dostępu do specjalistów. Szukamy przede wszystkim programistów, także tych ze znajomością technologii webowych, projektantów, analityków, testerów oraz specjalistów ds. serwisu Nowa siedziba ułatwi nam to zadanie – podkreśliła Bożena Knitter, Dyrektor Działu Produkcji Pionu Energetyki i Gazownictwa, Asseco Poland.

Bydgoszcz jest jednym z kluczowych ośrodków Asseco, który zatrudnia obecnie ponad 170 pracowników. To tu jest tworzony i rozwijany flagowy produkt dla sektora energetycznego, czyli Asseco Utility Management Solutions (Asseco AUMS). Bydgoski zespół jest zaangażowany w pracę także nad największym w historii projektem, realizowanym przez polską firmę IT w Afryce. W jego ramach Asseco współpracuje z etiopską rządową agencją Information Network Security Agency (INSA). Spółka dostarczyła i uruchomiła już kompleksowy system informatyczny do zarządzania danymi odczytowymi, oparty o rozwiązanie Asseco AUMS. Świadczy również usługi doradcze, m.in. związane z rozwojem oprogramowania klasy ERP, a także wymianą wiedzy na temat technologii informatycznych, które umożliwiają budowę nowoczesnego rynku energii w Etiopii.

 


Powiązane treści