Dziewiąta wygrana w dziewiątym domowym meczu. Astoria pokonała AZS AGH Kraków

Dodano: 08.01.2024 | 07:24

Na zdjęciu: Koszykarze Enei/Abramczyk Astorii Bydgoszcz odnieśli dziewiątą wygraną w dziewiątym domowym meczu tego sezonu.

Świetna czwarta kwarta w wykonaniu koszykarzy Enei/Abramczyk Astorii pozwoliła bydgoskiej drużynie na wysokie zwycięstwo – różnicą 31 punktów w starciu z AZS-em AGH Kraków na początek rundy rewanżowej I ligi. Martwić może jedynie uraz Filipa Małgorzaciaka.

Małgorzaciak rozpoczął starcie z AZS-em w wyjściowej piątce, jednak na parkiecie spędził ledwie siedem i pół minuty. W trakcie pojedynku doznał urazu, a klub już poinformował, że w tym tygodniu zawodnik przejdzie szczegółowe badania medyczne. – Pozwolą określić zakres urazu, będziemy informować o jego stanie zdrowia – przekazano w komunikacie już po zakończeniu pojedynku.

Sam mecz długo był wyrównany, a miejscowi w pierwszej kwarcie nawet przegrywali 10:16, ale zdołali odrobić stratę i wypracować sobie przewagę (31:20), lecz przyjezdni znów postawili się i nie dali bydgoszczanom. Kluczowa dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta, wygrana przez „Astę” 34:11. Ostatecznie bydgoski zespł wygrał 97:66 i pozostaje niepokonany we własnej hali (dziewiąta wygrana w dziewiątym meczu w Sisu Arenie).

Teraz trzy mecze wyjazdowe – najbliższy już w niedzielę, 14 stycznia w Międzychodzie z miejscowym Sokołem (18:00).

KOSZYKÓWKA – BANK PEKAO I LIGA KOSZYKÓWKI – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2023/2024 – 18 KOLEJKA – 7.01.2024 R.

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ – AZS AGH KRAKÓW 97:66 (22:18, 22:20, 19:17, 34:11)

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA (trener Krzysztof Szubarga): Zegzuła 12 (2×3, 5 zb., 5 as.), Ulczyński 12 (1×3), Kiwilsza 12 (7 zb.), Małgorzaciak 5 (1×3), Jeszke 4 (8 zb.) – Kaszowski 17 (2×3, 5 zb., 5 as.), Burczyk 13 (3×3), Walker 8 (2×3), Stupnicki 7 (1×3), Wińkowski 7 (7 zb.), Zabłocki.

AZS AGH (trener Tomasz Zych): Komenda 16 (1×3, 13 zb.), Mąkowski 15 (3×3), Piliszczuk 10 (2×3, 5 zb.), Ciesielski 5 (6 as.), Orłowski 2 – Golus 8 (2×3), Śmiglak 7 (1×3), Leśniak 3 (1×3), Dyrda, Nowicki, Spinczak.

SędziowaliTomasz Tomaszewski, Damian Wiaderny, Mikołaj Makowski.
Komisarz I Ligi Koszykówki: Tomasz Borowiak.