Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeAstoria powalczy o awans do Energa Basket Ligi! [ZDJĘCIA]
08.05.2019 | 22:13

Astoria powalczy o awans do Energa Basket Ligi! [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Wielka chwila bydgoskiej koszykówki! Enea Astoria w wielki finale I ligi. Bydgoszczanie pokonali Rawlplug Sokół Łańcut.

W wielkim finale rywalem „Asty” będzie FutureNet Śląsk Wrocław, który również w pięciu spotkaniach pokonał w drugiej półfinałowej parze Czarnych Słupsk, wygrywając w decydującym meczu 82:81.

Bydgoszczanie bardzo mocno rozpoczęli mecz z Sokołem, bo od szybkiego prowadzenia (4:0), ale po celnym rzucie z półdystansu Klimy zrobił się remis 7:7. Ale od tego momentu „Asta” zaczęła budować przewagę. Dwukrotnie zza linii 6,75 m trafili Kukiełka i Nowakowski, co dało gospodarzom prowadzenie 15:9, a potem nawet 22:14 po akcjach z półdystansu Frąckiewicza i Nowakowskiego. – Defence. To jest to, czym dzisiaj wygramy – mówił przed meczem zawodnikom trener Skiba. I najwyraźniej miał rację, bo gracze Astorii radzili sobie dobrze, skutecznie utrudniając rzutowe pozycje rywalom, którzy w pierwszej połowie zdobyli tylko 29 punktów. Do przerwy było 53:29 dla bydgoszczan.

Podobnie było po przerwie. Trójki Dłuskiego i Aleksandrowicza dały bydgoszczanom prowadzenie 61:35. Taki stan rzeczy utrzymał się do końcowej syreny. Przy wysokiej przewadze, trener gospodarzy dał szansę gry choćby Jakubowi Kondraciukowi.

Pierwsze dwa mecze wielkiego finału już w ten weekend we Wrocławiu (11 i 12 maja). Rywalizacja do Bydgoszczy przeniesie się w niedzielę, 19 maja.

I LIGA KOSZYKARZY – PÓŁFINAŁ, V MECZ – 8.05.2019 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – RAWLPLUG SOKÓŁ ŁAŃCUT 89:66 (24:14, 29:15, 22:16, 14:21)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3:2 dla Enea Astorii Bydgoszcz.

ENEA ASTORIA: Nowakowski 16 (2×3, 6 as.), Kukiełka 16 (4×3), Frąckiewicz 10 (12 zb.), Dłuski 7 (1×3, 7 zb.), Śpica 7 (6 as.) – Pochocki 10 (1×3), Aleksandrowicz 10 (2×3), Szyttenholm 7 (8 zb.), Grod 5, Fatz 1, Kondraciuk.

RAWLPLUG SOKÓŁ: Małgorzaciak 19 (3×3), Zywert 8 (5 zb., 7 as.), Sewioł 6, Klima 5, Kulikowski 4 (6 zb.) – Karolak 12 (2×3), Szymański 6, Preufer 6, Inglot.

Sędziowali: Janusz Kiełbiński, Jacek Litawa, Jacek Dolski.
Komisarz PZKosz.: Leszek Pujdak.