Patryk-Gospodarek-Astoria-Bydgoszcz-ST-1200x800
01.10.2017 | 22:00

Enea Astoria uległa Polfarmeksowi

Koszykarze Enea Astorii od porażki rozpoczęli sezon I ligi

Na zdjęciu: Gracze Astorii (na zdjęciu Patryk Gospodarek), sezon rozpoczęli od porażki w meczu z Polfarmexem Kutno

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz od porażki rozpoczęli zmagania w I lidze. Bydgoszczanie w swoim inauguracyjnym meczu ulegli we własnej hali Polfarmexowi Kutno 62:73.

To było pierwsze starcie Astorii w tym sezonie (przed tygodniem bydgoski zespół pauzował). Na inaugurację Asta miała bardzo trudne zadanie, bo do grodu nad Brdą przyjechał Polfarmex Kutno, czyli zespół, który jeszcze w ubiegłym sezonie walczył w Polskiej Lidze Koszykówki.

W pierwszej połowie gospodarze toczyli równorzędny bój z rywalem. Bydgoszczanie bardzo dobrze zaprezentowali się zwłaszcza w drugiej kwarcie, którą wygrali bardzo pewnie – aż 20:8. Rywalom szwankowała skuteczność w rzutach z gry, a niesieni dopingiem prawie kompletu publiczności gracze Astorii skutecznie wykańczali kontrataki.

Po przerwie kutnianie opanowali presję i zagrali dużo lepiej. Drugą połowę wygrali w sumie 42:26, ale trzeba przyznać, że miejscowi zanotowali dużo więcej strat (w całym meczu aż 20, przy 10 stratach Polfarmexu). Liderem rywali był Mateusz Zębski, zdobywca 20 punktów. Najwięcej punktów w Astorii zanotował Paweł Śpica – 15, ale też musiał opuścić parkiet ze względu na limit pięciu fauli.

Okazję do rehabilitacji Astoria będzie miała w sobotę, 7 października. Bydgoszczan czekać będzie wówczas wyjazdowe starcie z Zetkamą Doral Nysa (17.00., w Kłodzku). We własnej hali, Asta ponownie zagra 21 października, kiedy to w derbowym meczu podejmie Noteć Inowrocław.

I LIGA KOSZYKARZY – SEZON 2017/2018 – 2. KOLEJKA – 1.10.2017 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – POLFARMEX KUTNO 62:73 (16:23, 20:8, 13:22, 13:20)

ENEA ASTORIA: Śpica 15 (3×3, 5 f.), Grod 11 (1×3, 14 zb.), Gospodarek 10 (6 zb., 5 as., 6 str.), Frąckiewicz 6, Bierwagen 2 – Pochocki 7 (5 zb.), Szyttenholm 4 (5 zb.), Korniiets 3 (1×3), Barszczyk 2, Fatz 2, Kondraciuk, Przybylski.

POLFARMEX: Zębski 20 (1×3, 10 zb.), Kobus 11 (2×3, 5 zb.), Marek 9 (8 zb.), Sobczak 7 (1×3, 6 as.), Janiak 3 – Wojdyła 12 (1×3), Adamczewski 8 (2×3), Tradecki 2, Antczak 1, Pawlak.

Sędziowali: Jacek Dolski, Robert Klukowski, Marcin Gawron.
Komisarz PZKosz: Jan Dłużyk.