Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Astoria zagra z SKK. Będzie rewanż za play-out?

Dodano: 10.11.2015 | 09:53
Piotr Robak

W poprzednim sezonie obie drużyny zmierzyły się w walce o utrzymanie w I lidze.

Na zdjęciu: Piotr Robak spróbuje poprowadzić Astorię do czwartego zwycięstwa w tym sezonie.

Fot. Sebastian Torzewski

W środowym meczu I ligi koszykówki Astoria Bydgoszcz podejmie SKK Siedlce.W poprzednim sezonie obie drużyny zmierzyły się w fazie play-out.

Serię rozgrywaną do dwóch zwycięstw wygrała wówczas Astoria, która w ten sposób zapewniła sobie utrzymanie w I lidze. Siedlczanie również zachowali byt, ale musieli jeszcze pokonać w meczu ostatniej szansy AZS Politechnikę Poznańską.

Spośród dotychczasowych ośmiu meczów zarówno Astoria, jak i SKK wygrały po trzy spotkania. Środowy rywal Asty po czterech porażkach na początku sezonu odniósł trzy kolejne zwycięstwa (z Rosą, Śląskiem II i Pogonią Prudnik), a w ostatni weekend uległ niepokonanemu jak dotąd liderowi, Miastu Szkła Krosno. Jak przyznaje rozgrywający SKK, Adam Brenk zbliżające się spotkanie może być bardzo ważne dla obu drużyn. – To będzie starcie za cztery punkty. Sezon jest długi, ale takie mecze mogą decydować w późniejszym rozrachunku o miejscu w tabeli – mówi w rozmowie zamieszczonej na oficjalnej stronie swojego klubu 20-latek.

W barwach SKK kibice Astorii zobaczą Marcina Kowalewskiego, który grał nad Brdą w sezonie 2013/2014, a obecnie jest wiodącą postacią siedleckiego zespołu. W poprzednim sezonie jego wizyta w Bydgoszczy, jeszcze w barwach Znicza Pruszków, zakończyła się porażką 57:83. W środę skrzydłowy będzie chciał zanotować dużo lepszy rezultat. Początek meczu o godzinie 19:00.

Astoria zagra z SKK. Będzie rewanż za play-out?