Bydgoszcz
26C
Słonecznie
27% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 26 • L 26
23C
Wt
20C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAsy dla Golloba niemal skompletowane. Pozostała jedna niewiadoma
02.10.2018 | 17:03

Asy dla Golloba niemal skompletowane. Pozostała jedna niewiadoma

Turniej odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Na zdjęciu: Niedzielny turniej na stadionie przy ul. Sportowej 2 rozpocznie się o 15:00.

Fot. Stanisław Gazda

Nie ma już biletów na trybunę główną i sektor B. Organizatorzy szacują, że niedzielny turniej obejrzy z trybun ponad 10 tysięcy widzów.

Organizator turnieju Jerzy Kanclerz poinformował, że w sprzedaży pozostały pojedyncze wejściówki na sektory A i C. Podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawiono także listę startową niedzielnego turnieju. Jest na niej jedna zmiana. – Z udziału w zawodach wycofał się Adrian Miedziński – powiedział Kanclerz. Przypomnijmy, że Miedziński w miniony weekend uczestniczył w groźnie wyglądającym upadku podczas towarzyskiego turnieju na torze w Krakowie.

Ostatnimi dwoma zawodnikami, którzy potwierdzili swój udział w bydgoskim turnieju są Duńczyk Peter Kildemand (były uczestnik cyklu Grand Prix) oraz nowo kreowany indywidualny mistrz świata juniorów Bartosz Smektała. Po wycofaniu się Miedzińskiego trwają rozmowy z dwoma innymi zawodnikami. – To polscy żużlowcy – zdradził enigmatycznie Kanclerz. Ujawnił, że wiele będzie wiadomo w sobotę, kiedy odbędzie się turniej Grand Prix na toruńskiej MotoArenie. W grę wchodzą dwa nazwiska młodzieżowców: Daniela Kaczmarka (w tym roku sięgnął po tytuł mistrza Polski juniorów podczas turnieju w Częstochowie, a w Toruniu pojedzie z dziką kartą) i Dominika Kuberę, który podczas sobotniej rywalizacji będzie pełnił funkcję zawodnika rezerwy toru.

Do Bydgoszczy przyjadą także byli żużlowcy, z którymi Tomasz Gollob (będzie także obecny podczas zawodów) w przeszłości ścigał się na torze. Swoją obecność potwierdzili m.in. jego byli klubowi koledzy z Polonii – Czech Roman Matousek i Brytyjczyk Andy Smith, ale także przyjadą Szwed Per Jonsson (w weekend zagości w Toruniu), Duńczyk Hans Nielsen. Z przyjazdu musieli wycofać się Sam Ermolenko i Tony Rickardsson.

Niedzielny turniej na stadionie przy ul. Sportowej 2 rozpocznie się o 15:00. Bramy stadionu dla kibiców zostaną otwarte o 11:30.

LISTA STARTOWA TURNIEJU ASY DLA TOMASZA GOLLOBA – 7.10.2018 R., GODZ. 15:00
1. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
2. Artem Łaguta (Rosja)
3. Janusz Kołodziej (Polska)
4. Emil Sajfutdinow (Rosja)
5. Bartosz Zmarzlik (Polska)
6. Martin Vaculik (Słowacja)
7. Niels Kristian Iversen (Dania)
8. Peter Kildemand (Dania)
9. Maciej Janowski (Polska)
10. Krzysztof Buczkowski (Polska)
11. Bartosz Smektała (Polska)
12. Matej Zagar (Słowenia)
13. Daniel Kaczmarek / Dominik Kubera (Polska)
14. Przemysław Pawlicki (Polska)
15. Antonio Lindback (Szwecja)
16. Greg Hancock (USA)
R1. Tomasz Orwat (Polska)


Powiązane treści