Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Atak na dostawcę pizzy. Sprawca wymachiwał nożem

Dodano: 05.11.2023 | 09:45

Na zdjęciu: Sprawca został szybko zatrzymany.

Fot. KWP Bydgoszcz

W poprzednim tygodniu w województwie kujawsko-pomorskim doszło do ataku na dostawcę pizzy. Mężczyzna, który złożył zamówienie, próbował zabrać jedzenie bez płacenia.

W ubiegłą niedzielę (29 października) około godz. 17:30 w Nowem przy ul. Owocowej 58-letni dostawca pizzy przyjechał pod wskazany adres. Kiedy miał dostarczyć zamówiony towar, został zaatakowany przez mężczyznę, który chwilę wcześniej złożył zamówienie przez telefon.

Sprawca groził nożem, ale zdecydowana postawa zaatakowanego mężczyzny uniemożliwiła mu zabranie pizzy i napastnik uciekł. O sprawie natychmiast powiadomiono policję.

– Sprawca podjął działania mające wprowadzić policjantów w błąd i uniemożliwić swoją identyfikację. Jak się okazało, posługiwał się telefonem zarejestrowanym na inną osobę, a samochód, którym się poruszał miał kradzione tablice rejestracyjne – mówi kom. Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Praca policjantów dała efekty. Funkcjonariusze ustalili, że związek z przestępstwem może mieć 27-letni mieszkaniec Grudziądza. Już w poniedziałek mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut rozboju i następnego dnia został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments