[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Atak nożownika na terenie jednej z firm. Agresora zatrzymano w jego mieszkaniu

Dodano: 23.09.2022 | 00:16

Na zdjęciu: Mężczyznę zatrzymano kilkanaście godzin po zdarzeniu w jego mieszkaniu.

Fot. KPP Inowrocław

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa mężczyzny. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (19 września) w Inowrocławiu. 

Inowrocławscy policjanci informację o zdarzeniu otrzymali w poniedziałek od dyżurnego Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. – Dotyczyło ugodzenia mężczyzny nożem na ul. Poznańskiej przez dwóch nieznanych sprawców – mówi asp. sztab. Izabella Drobniecka z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu i dodaje: – Poszkodowany z raną brzucha trafił do szpitala, gdzie ratowano jego życie.


CZYTAJ WIĘCEJ: Tragedia podczas libacji alkoholowej. W mieszkaniu ujawniono zwłoki kobiety


Kryminalni podejrzewanego o ten czyn 25-letniego inowrocławianina zatrzymali raptem kilkadziesiąt godzin po zdarzeniu. – Zatrzymany został w mieszkaniu na terenie miasta – precyzuje rzecznik inowrocławskiej policji i precyzuje, że do sprawy zabezpieczony został także nóż, który został użyty w zdarzeniu.

Inowrocławscy mundurowi poinformowali także o swoich ustaleniach dotyczących przyczyn zdarzenia. – Do idącego ulicą Poznańską 36-latka podbiegł – jak się potem okazało – znany mu mężczyzna. Przechodzień ratował się ucieczką i wbiegł na teren jednej z pobliskich firm. Tam został ugodzony nożem w brzuch i okaleczony w twarz – relacjonuje asp. sztab. Izabella Drobniecka. Na razie nie jest znany motyw ataku, choć funkcjonariusze nieoficjalnie przyznają: – Wszystko wskazuje na to, że motyw działania sprawcy może wiązać się z tym, że mężczyźni mieli między sobą jakieś porachunki.

Podejrzewanego 25-latka doprowadzono do inowrocławskiej prokuratury. Śledczy w toku wykonanych czynności postawili mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, za co może grozić mu kara nawet dożywocia. Wiadomo, że najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie, bowiem sąd przychylił do wniosku prokuratorskiego o zastosowanie właśnie tego środka zapobiegawczego.

Atak nożownika na terenie jednej z firm. Agresora zatrzymano w jego mieszkaniu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments