Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 10 • L 8
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAtakująca rozstała się z Pałacem Bydgoszcz. I przeniosła się do medalisty Ligi Siatkówki Kobiet
Liga Siatkówki Kobiet_ Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź_ Tamara Gałucha - Frauke Stoltenborg, Małgorzata Śmieszek_ SF
16.06.2019 | 13:59

Atakująca rozstała się z Pałacem Bydgoszcz. I przeniosła się do medalisty Ligi Siatkówki Kobiet

To pierwsza zawodniczka, która opuściła bydgoską drużynę.

Na zdjęciu: Tamara Gałucha była w minionym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet podstawową atakującą Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Atakująca Tamara Gałucha jest pierwszą zawodniczką, która rozstała się z szóstym zespołem minionego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet.

Gałucha (znana pod panieńskim nazwiskiem Kaliszuk) trafiła do Pałacu Bydgoszcz tuż przed początkiem minionego sezonu po tym, jak wcześniej występowała w barwach Impelu Wrocław. W drużynie prowadzonej przez Piotra Matelę, to właśnie ona była podstawową atakującą drużyny i wielokrotnie to na jej barkach spadał ciężar zdobywania punktów w ofensywie.

Jak się okazuje, dobre występy zawodniczki zostały dostrzeżone przez czołowy klub Ligi Siatkówki Kobiet. Gałucha nie zdecydowała się na pozostanie w Pałacu i już wiadomo, że w przyszłym sezonie będzie reprezentowała barwy brązowego medalisty – Developresu SkyRes Rzeszów, gdzie o miejsce w wyjściowej szóstce będzie rywalizowała z reprezentacyjną atakującą Katarzyną Zaroślińską-Król. Dodajmy, że trenerem rzeszowskiej drużyny w nadchodzącym sezonie będzie były zawodnik Chemika Bydgoszcz Stephane Antiga.

Klub z Bydgoszczy na razie przedłużył kontrakty z sześcioma zawodniczkami. Są nimi rozgrywająca Magdalena Mazurek, przyjmujące Ewelina Krzywicka i Patrycja Polak-Balmas, środkowe Marta Ziółkowska i Kinga Różyńska oraz libero Monika Jagła. Wiadomo także, że w nadchodzącym sezonie zespół nadal prowadzić będzie trener Piotr Matela.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści