Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Audiobooki romanse – pełna emocji rozrywka na wieczór

Dodano: 23.12.2021 | 10:49

Na zdjęciu: Audiobooki romantyczne to zbiór najciekawszych i najbardziej znanych dźwiękowych wersji książek o miłości.

Fot. unsplash.com

W ofercie księgarń internetowych znalazły się najgorętsze historie miłosne, które pozwolą oderwać się od szarej rzeczywistości i wkroczyć w świat namiętnych uczuć, rozgrywających się między bohaterami. Możesz nabyć zarówno pikantne erotyki, jak i wzruszające powieści o miłości, zdradzie oraz przeciwnościach losu, nieustępliwie stojących na drodze do pełnego szczęścia.

Audiobooki romantyczne to zbiór najciekawszych i najbardziej znanych dźwiękowych wersji książek o miłości. Po audiobooki romanse chętnie sięgają osoby poszukujące wytchnienia od codzienności poprzez zatopienie się we wciągającej i pełnej emocji historii, która zwykle kończy się w satysfakcjonujący, pozytywny sposób.

Myśląc o najlepszych pisarzach powieści romantycznych, wielu z nas od razu przychodzą na myśl tacy twórcy, jak Nicholas Sparks, Emily Brontë, czy Jane Austen. Warto wspomnieć jeszcze, chociażby o Barbarze Cartland, Jodi Picoult, a w wypadku polskich twórców np. o Katarzynie Grocholi – twórczyni kultowej historii romantycznej „Nigdy w życiu”.

Co oferują audiobooki romanse?

Romanse to lekkie, a jednocześnie emocjonalne i poruszające historie, pełne wielkich uczuć, niespodziewanych miłości, pasji, zaangażowania, namiętności, a także licznych przeszkód stających na drodze do pełnego szczęścia zakochanych. Z drugiej strony romans to także pełne mroku opowieści o uczuciowej grze prowadzonej przez dwójkę kochanków, o niebezpiecznym przekraczaniu granic oraz o płomiennych i czasami destrukcyjnych uczuciach potrafiących niszczyć wszystko, co znajdzie się w ich zasięgu.

Bez względu na wersję, romans to literatura, która wciąga, pobudza wyobraźnię, uruchamia emocje i po prostu relaksuje. Poza fabułą, nie bez znaczenia jest tutaj głos lektora, który w umiejętny sposób buduje emocjonalne tło zdarzeń oraz oddaje pojawiające się między bohaterami napięcia, przez co jeszcze trudniej oderwać się od historii, której słuchacz staje się świadkiem.

Audiobooki romanse — recepta na codzienność

Audiobooki romanse, bardzo dobrze sprawdzą się podczas codziennych podróży komunikacją miejską, stania w korku, zakupów, gotowania oraz wszystkich codziennych obowiązków. Angażująca fabuła romansów oraz towarzyszące jej emocje z powodzeniem pozwolą na psychiczne oderwanie się od rzeczywistości i urozmaicenie nawet najbardziej nudnych i wyczerpujących zadań. Dodatkowo przyjemny głos lektora sprawia, że audiobook może szybciej wciągnąć niż wersja papierowa. Poza tym, z góry wiesz, jaki jest czas trwania audiobooka, co ułatwia rozplanowanie czasu.