Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 1 • L 0
1C
Wt
2C
Sr
-0C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaAutobusowa linia międzygminna wyjedzie na trasę. Ale dwa miesiące później niż planowano
Autobus MZK Bydgoszcz - SF
13.12.2019 | 04:59

Autobusowa linia międzygminna wyjedzie na trasę. Ale dwa miesiące później niż planowano

To będzie czwarte połączenie na linii międzygminnej łączącej Bydgoszcz z gminą Białe Błota.

Na zdjęciu: MZK Bydgoszcz prowadzić będzie obsługę linii międzygminnej 90.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dwie informacje dla mieszkańców gminy Białe Błota. Dobra – linia międzygminna 90 wyjedzie na trasy w 2020 roku. Zła – nie od stycznia, tylko później.

Przypomnijmy, że są już trzy połączenia na trasach autobusowych linii międzygminnych, które łączą Bydgoszcz i gminę Białe Błota. Od pętli na Błoniu jeżdżą autobusy linii 91 i 96 – oba do Przyłęk (ten drugi przez Ciele i Zielonkę) oraz 92, która kursuje do Murowańca i w rozszerzonych kursach do pętli w Łochowie.

Jak już informowaliśmy, uruchomiona zostanie czwarta linia międzygminna. Mowa o linii 90, której autobusy kursować będą od pętli na Garbarach przez Nakielską, Lisi Ogon, Łochowo i Łochowice. Autobusy miały kursować już w tym roku, jednak uruchomienie tej linii trzeba było opóźnić. Wiadomo już teraz, że ono nastąpi nie od początku 2020 r., ale dopiero od marca.

Wiadomo też, że wiceprezydent Bydgoszczy odpowiedzialny za kwestie komunikacyjne Mirosław Kozłowicz przekazał informację, że uruchomienie linii będzie możliwe od 1 marca 2020 r. – Prolongowanie terminu przez miasto wynika z przyczyn całkowicie od nas niezależnych – informują białobłoccy urzędnicy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści