Bydgoszcz
3C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 5 • L 1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaAutobusy do kontroli. Inspekcja Transportu Drogowego sprawdzała stan pojazdów, które przewożą pasażerów
irex bydgoszcz
24.09.2019 | 06:00

Autobusy do kontroli. Inspekcja Transportu Drogowego sprawdzała stan pojazdów, które przewożą pasażerów

Na zdjęciu: Inspektorzy WITD kontrolowali m.in. autobusy, które wyjeżdżają na bydgoskie trasy.

Fot. WITD Bydgoszcz

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego ponownie wziął pod lupę pojazdy przewożące pasażerów. Duża kontrola autobusów odbyła się w poniedziałek.

Kontrole zostały przeprowadzone w największych miastach regionu: Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Inspektorzy WITD skontrolowali autobusy linii regularnych, które przewożą pasażerów w ramach komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej. Oprócz kontroli pojazdów, a te badano pod kątem stanu technicznego i ekologiczności, weryfikowano również kierowców pojazdów i sprawdzano, czy są trzeźwi.

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy, kontroli poddano pojazdy należące do dziesięciu przewoźników. Do ich przeprowadzenia wykorzystano infrastrukturę i wyposażenie siedmiu Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów. – Pozwoliło wnikliwie ocenić stan najważniejszych układów bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a tym samym za bezpieczeństwo pasażerów – czytamy w komunikacie inspektoratu. Pojazdy zostały wytypowanie do kontroli do przystankach końcowych. Inspektorzy uznali, że kontrole mają być jak najmniej uciążliwe dla pasażerów.

W pojazdach zostały stwierdzone usterki technicznej, a te dotyczyły m.in. nadmiernie zużytego ogumienia, wycieków płynów eksploatacyjnych do środowiska, zbyt dużych różnic sił hamowania na kołach tej samej osi, czy zbyt wysoki współczynnik zadymienia spalin. Badania kierowców nie wykazały za to, by prowadzili oni autobusy, będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Łącznie, kontroli poddanych zostało 85 autobusów. Inspektorzy zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych, a 5 pojazdów zostało wycofanych z ruchu.

Autobusy do kontroli. Inspekcja Transportu Drogowego sprawdzała stan pojazdów, które przewożą pasażerów
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
2 lat temu

Wiecie co ? Smutne w Polsce jest to ze ciala takie jak inspektat transportu, ZUS , skarbowka itd maja satysfakcje z karania. Ale in dowalilismy!! To gdzie mieszkam jrst odwrotnie . Stwierdzenie uchybien nie jest powodem do dumy , wrecz odwrotnie . Swiadczy o tym ze system nie dziala. 25% przebafanych autobusow nie powinno byc na drodze. To duzo . Onspekrorzy naloza mandty, zgarna premie I jest fajnie . Wykazal sie. Jestem ciekaw kiedy w Polsce zmieni sie to komunistyczne myslenie. Ktos przeciez wyslal te busy na droge . System nie dziala . Jak mozna wyslac na droge autobus jesli… Czytaj więcej »