Bydgoszcz
18C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 18 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAutobusy w Bydgoszczy i regionie pod lupą ITD. Zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych
31.08.2021 | 09:57

Autobusy w Bydgoszczy i regionie pod lupą ITD. Zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych

Na zdjęciu: Kontrole autobusów przeprowadzono m.in. w Bydgoszczy.

Fot. ITD/archiwum

96 skontrolowanych autobusów miejskich i 13 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych z powodu stwierdzonych usterek technicznych – to wynik kilkugodzinnej akcji kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego na terenie Bydgoszczy i pozostałych większych miast regionu. Wątpliwości inspektorów wzbudziło m.in. nadmiernie zużyte ogumienie, niesprawne hamulce czy zawieszenie.

Kontrole ITD miały miejsce w czwartek (26 sierpnia). Celem działań było sprawdzenie stanu autobusów miejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu i Włocławku. Inspektorzy sprawdzili też trzeźwość kierujących oraz to, czy mają wymagane uprawnienia do prowadzenia pojazdów. W celu weryfikacji stanu technicznego autobusy kierowano do okręgowych stacji kontroli pojazdów.


Czytaj także: Operacja „wahadło” przesunięta o tydzień. Zmiany w ruchu tramwajów na Fordońskiej dopiero w drugi weekend września


W trakcie kilkugodzinnych działań skontrolowano 96 pojazdów. W 13 wykryto usterki techniczne, które skutkowały zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Inspektorzy stwierdzili m.in. niesprawne układy hamulcowe, zawieszenia oraz nadmiernie zużyte ogumienie i wycieki płynów eksploatacyjnych – informuje ITD. Instytucja zapewnia, że autobusy będą musiały zostać naprawione i przejść ponowne badanie techniczne przed wyjazdem w trasę.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pasażer
pasażer
24 dni temu

szkoda że Irex ma układy i ich nie kontrolują stan ich autobusów to dramat. Na błoniu jak się postoi chwilę słychać jak powietrze leci , coś stuka w silniku czy odpala za 5 razem a piski i zgrzyty na porządku dziennym.

Powiązane treści