Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
4C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaAutor teatralnych hitów wystąpi nad Brdą. W roli śpiewaka
08.08.2018 | 10:16

Autor teatralnych hitów wystąpi nad Brdą. W roli śpiewaka

Na zdjęciu: Należytemu na scenie towarzyszyć będą Dorota Wasilewska (piano, wokal), Robert Kuśmierski (akordeon) oraz Paweł Goleń (kontrabas, gitara)

Fot. mat. pras.

Spotkanie z twórczością legendarnych pieśniarzy odbędzie się w najbliższą niedzielę w ramach kolejnego spotkania z cyklu Rzeka Muzyki. Tym razem na scenie w amfiteatrze przy Operze Nova wystąpi Jan Jakub Należyty. 

W programie recitalu znajdą się przede wszystkim najsłynniejsze francuskie piosenki o miłości z repertuaru Jacquesa Brela, Charlesa Aznavoura, oraz Gilberta Bécauda. Wraz z Należytym na scenie pojawią się Dorota Wasilewska (piano, wokal), Robert Kuśmierski (akordeon) oraz Paweł Goleń (kontrabas, gitara). Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00, a udział w nim będzie oczywiście darmowy.

Więcej o artyście

Jan Jakub Należyty – bard, aktor, pieśniarz, satyryk, autor sztuk teatralnych, miłośnik piosenki francuskiej. Zadebiutował na XX Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1983 roku, gdzie zdobył nagrodę Grand Prix im. Karola Musioła za wykonanie piosenki „Zawód Clowna”. Okrzyknięto go wtedy odkryciem i nietuzinkową osobowością estradową. Dwa lata później został laureatem II miejsca w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Piosenki do jego tekstów maja w swym repertuarze Jacek Wójcicki, Beata Rybotycka, Ewa Błaszczyk, Emilian Kamiński, do jego słów śpiewał Zbigniew Wodecki.

Jan Jakub Należyty napisał wiele hitów teatralnych, m.in.: „Andropauza męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedź na „Klimakterium”, „Andropauza 2, czyli męska rzecz być z kobietą”, „Dieta cud – komedia odchudzająca”, „3 x łóżko”. Jest pomysłodawcą Teatru Komedia Kraków, którego spektakle prezentowane są gościnnie na scenach w całej Polsce ( JJN i jego teatr za tę działalność zostali właśnie uhonorowani wyróżnieniem Teraz Polska). Dla Teatru Kamienica w Warszawie napisał „Mojego dzikusa”, monodram „Ta cisza to ja” oraz „Piękne panie i panowie” – montaż przedwojennych utworów kabaretowych, a dla Teatru Dramatycznego w Białymstoku „Baby blues albo zachcianki”. Łącznie jego sztuki miały już ponad 1500 wystawień i obejrzało je ponad pół miliona widzów.


Powiązane treści