Bydgoszcz
5C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 7 • L 4
6C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
0C
Sob
4C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaAwans Schreibera. Będzie ministrem u Morawieckiego
DtQa_iWXoAENPEt
30.11.2018 | 16:08

Awans Schreibera. Będzie ministrem u Morawieckiego

Na zdjęciu: Premier Mateusz Morawiecki z nowym ministrem Łukaszem Schreiberem.

Fot. Krystian Maj/KPRM

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Schreiber został ministrem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Stanowisko przejął po swoim ojcu Grzegorzu, który został marszałkiem województwa łódzkiego.

Nowy sekretarz stanu w kancelarii premiera jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Przed objęciem mandatu poselskiego funkcję radnego z okręgu fordońskiego. Jego głównym zadaniem w rządzie będzie pilnowanie procesu legislacyjnego na etapie prac parlamentarnych.

W parlamencie Schreiber zasiada od 2015 roku. W Sejmie pełnił m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, członka Komisji Finansów Publicznych oraz przewodniczącego podkomisji stałej do monitorowania systemu podatkowego. Był także członkiem Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego. Podczas tej kadencji był też regularnie zapraszany do programów publicystycznych w mediach ogólnopolskich.

Nominacja Schreibera oznacza, że Bydgoszcz będzie miała ponownie swojego przedstawiciela w rządzie. Wcześniej był nim Bartosz Kownacki, który do stycznia 2018 roku był wiceministrem obrony. Nowy sekretarz stanu krótko skomentował swoją nominację. – Bardzo dziękuję Panie Premierze za zaufanie – zrobię wszystko aby jak najlepiej wywiązać się z powierzonych mi zadań. Dziękuję też wszystkim za Wasze wsparcie – napisał Schreiber. Gratulacje dla nowego ministra wystosował już wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 


Powiązane treści