Bydgoszcz
8C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 11 • L 7
16C
Wt
12C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
14C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAwantura w autobusie. Policja szuka mężczyzn, którzy zaatakowali kontrolerów
bilety, zdmikp, autobus, komunikacja, kasownik - st
03.08.2018 | 22:02

Awantura w autobusie. Policja szuka mężczyzn, którzy zaatakowali kontrolerów

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie.

Na zdjęciu:

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Policjanci prowadzą poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy we wtorkowe popołudnie mieli zaatakować kontrolerów biletów.

Zdarzenie w autobusie linii nr 71 miało bardzo dynamiczny przebieg. – Kontrolerzy wsiedli do autobusu na przystanku na Garbarach. Ci dwaj mężczyźni już wówczas przebywali w pojeździe i byli agresywni – mówi podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Jak się dowiedzieliśmy, kontrolerzy biletów próbowali podjąć interwencję wobec mężczyzn, ale bezskutecznie. Po całym zajściu agresywni mężczyźni uciekli w nieznanym kierunku. Mówi się o tym, że w chwili zdarzenia mogli być pod wpływem alkoholu.

Świadkowie donosili nawet o możliwym użyciu broni palnej. – Przeprowadzone przez nas oględziny pojazdu nie potwierdzają użycia broni – dodaje podkom. Kowalska. W pojeździe całkowicie wybita jest tylna szyba, mocno uszkodzona jest także jedna z bocznych. Policjanci cały czas prowadzą dochodzenie. – Mamy zabezpieczony monitoring z autobusu, czekamy również na zabezpieczenie monitoringu miejskiego – zaznacza podkom. Lidia Kowalska. Równolegle przesłuchiwani są świadkowie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że funkcjonariusze dysponują już rysopisami obu poszukiwanych.


Powiązane treści