Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAwantura w autobusie. Policja szuka mężczyzn, którzy zaatakowali kontrolerów
03.08.2018 | 22:02

Awantura w autobusie. Policja szuka mężczyzn, którzy zaatakowali kontrolerów

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie.

Na zdjęciu:

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Policjanci prowadzą poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy we wtorkowe popołudnie mieli zaatakować kontrolerów biletów.

Zdarzenie w autobusie linii nr 71 miało bardzo dynamiczny przebieg. – Kontrolerzy wsiedli do autobusu na przystanku na Garbarach. Ci dwaj mężczyźni już wówczas przebywali w pojeździe i byli agresywni – mówi podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Jak się dowiedzieliśmy, kontrolerzy biletów próbowali podjąć interwencję wobec mężczyzn, ale bezskutecznie. Po całym zajściu agresywni mężczyźni uciekli w nieznanym kierunku. Mówi się o tym, że w chwili zdarzenia mogli być pod wpływem alkoholu.

Świadkowie donosili nawet o możliwym użyciu broni palnej. – Przeprowadzone przez nas oględziny pojazdu nie potwierdzają użycia broni – dodaje podkom. Kowalska. W pojeździe całkowicie wybita jest tylna szyba, mocno uszkodzona jest także jedna z bocznych. Policjanci cały czas prowadzą dochodzenie. – Mamy zabezpieczony monitoring z autobusu, czekamy również na zabezpieczenie monitoringu miejskiego – zaznacza podkom. Lidia Kowalska. Równolegle przesłuchiwani są świadkowie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że funkcjonariusze dysponują już rysopisami obu poszukiwanych.


Powiązane treści