Bydgoszcz
24C
Słonecznie
40% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 26 • L 23
22C
Nd
19C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
20C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAwantura w pociągu przejeżdżającym przez Bydgoszcz. Jeden ze sprawców użył gazu
Przewozy Regionalne EN57
04.01.2019 | 09:57

Awantura w pociągu przejeżdżającym przez Bydgoszcz. Jeden ze sprawców użył gazu

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. LG/archiwum

Policjant w czasie wolnym od pracy zatrzymał napastnika, który wzniecił awanturę i rozpylił gaz łzawiący w pociągu przejeżdżającym przez Bydgoszcz. Akcja sierżanta z Torunia została doceniona przez przewoźnika PolRegio.

Do zdarzenia doszło 8 grudnia, około godziny 18:00, w pociągu relacji Piła Główna – Olsztyn Główny. Jak relacjonuje Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, na odcinku Bydgoszcz Wschód – Bydgoszcz Łęgnowo doszło do awantury pomiędzy dwójką pasażerów. Napastnik rozpylił gaz łzawiący, który rozprzestrzenił się po wagonie. W wyniku szarpaniny drugi z uczestników zdarzenia doznał obrażeń.

Na pomoc kierowniczce pociągu przyszedł sierż. szt. Marek Miszewski z Komisariatu Toruń Rubinkowo. Policjant, będąc w czasie wolnym od służby, natychmiast zareagował na zaistniałą sytuację. Miszewski zatrzymał napastnika i wyprowadził go z pociągu. Został on natychmiast przekazany policjantom będącym na służbie, którzy przewieźli go na Komisariat Policji Bydgoszcz Wyżyny.

Jak się okazało, awanturnik miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dalsze czynności policji ujawniły też kolejne informacje na temat mężczyzny. 28-latek był bowiem poszukiwany przez komisariat policji w Radomiu, celem osadzenia w areszcie śledczym bądź zakładzie karnym. Dzięki jego zatrzymaniu w Bydgoszczy mężczyzna został doprowadzony do miejsca odosobnienia.


CZYTAJ TAKŻE: Tajemnicze zdarzenie w pobliżu dworca Bydgoszcz Główna. Czy doszło do potrącenia przez pociąg?


Akcja sierżanta Miszewskiego została doceniona przez Naczelnika Sekcji Przewozów Pasażerskich spółki PolRegio. Skierował on list do komendanta miejskiego policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego, w którym podziękował funkcjonariuszowi z Rubinkowa za interwencję. – Możecie być Państwo dumni z tego, że macie w swoich szeregach takich funkcjonariuszy jak pan Marek Miszewski – napisał w liście naczelnik.


Powiązane treści