Bydgoszcz
18C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 21 • L 16
24C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
25C
Sr
27C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaAwaria tramwaju w kierunku Fordonu! Duże zmiany w kursowaniu komunikacji [AKTUALIZACJA]
awaria tramwaju_ jagiellońska - ITS
20.09.2018 | 07:47

Awaria tramwaju w kierunku Fordonu! Duże zmiany w kursowaniu komunikacji [AKTUALIZACJA]

Awaria składu miała miejsce po godzinie 7:20.

Na zdjęciu: Do awarii doszło za przystankiem Dworzec Autobusowy.

Fot. ITS

Ogromne utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Chwilę po godzinie 7:20, na wysokości ul. Jagiellońskiej (za przystankiem Dworzec Autobusowy), wykoleił się tramwaj linii nr 5, kursujący w stronę Łoskonia.

Jak przekazał nam dyżurny nadzoru ruchu MZK, wstrzymano komunikację tramwajową na linii Gdańska – rondo Jagiellonów. – Uruchomiono komunikację zastępczą na linii rondo Fordońskie – Garbary – informuje dyżurny.

Tramwaje na liniach 2 i 10 od strony ronda Jagiellonów kursują do pętli Rycerska, zaś 4 i 6 do Wilczaka. Kursy tramwajów linii nr 3 zostały skierowane do pętli na Bielawach, a 5 i 8 – do Lasu Gdańskiego. Z kolei od strony ronda Fordońskiego, tramwaje linii 3, 5, 7 i 10 wykonują kursy do Babiej Wsi, a linie 2, 4, 6 i 8 – do pętli na Wyścigowej.

[AKTUALIZACJA]
g. 7:55 ZDMiKP poinformowało o przywróceniu ruchu tramwajów w miejscu zdarzenia. Zaznaczono jednak, że w dalszym ciągu możliwe są spore opóźnienia w kursowaniu składów.


Powiązane treści